Sortownia Poczta Polska

i

Autor: Poczta Polska Sortownia Poczta Polska

Poczta Polska chce otrzymać 890 mln zł za obsługę sądów i prokuratur

2018-10-23 12:48

We wtorek zostanie rozstrzygnięty największy przetarg pocztowy w kraju. Poczta Polska - jako jedyny operator pocztowy, stanął do przetargu Centrum Zakupów dla Sądownictwa w Krakowie, które reprezentuje 802 sądy i prokuratury. Wartość oferty państwowego operatora pocztowego na lata 2019 -2021 wynosi 890 mln zł brutto - poinformowali przedstawiciele Poczty Polskiej. 

Centrum Zakupów dla Sądownictwa w Krakowie przeznaczyło na ten cel 1,2 mld zł. Oferta Poczty Polskiej zakłada jednak niższą sumę. Jak poinformował wiceprezes Poczty Polskiej Grzegorz Kurdziel, cena listu poleconego (najpopularniejsza usługa w ofercie) w obecnym przetargu wynosi 2,64 zł netto wobec ceny 0,95 zł netto w poprzednim przetargu.

- Globalna kwota oferty to 890 mln zł brutto za trzy lata. Tym razem przetarg jest robiony dla sądownictwa i prokuratur, co oznacza ok. 30 mln przesyłek więcej w skali trzech lat. Sądzimy, że nasza oferta jest najlepszą z możliwych, w naszym przekonaniu po bardzo niskich cenach i mamy nadzieję, że spełni wymogi korespondencji dla sądownictwa i prokuratur - powiedział podczas spotkania z dziennikarzami prezes Poczty Polskiej Sławomir Sypniewski.

Skąd taki wzrost ceny na przesyłki sądowe? To przede wszystkim znacznie bardziej restrykcyjna specyfikacja zamawiającego i wartość kar umownych na poziomie 20 proc. wartości zamówienia - wyjaśnili przedstawiciele PP.

Sypniewski poinformował, że do tego typu usługi Poczta musi wyodrębnić osobną linię logistyczną, czego nie było w poprzedniej specyfikacji. Dodatkowo powiększono również zakres uchybień, za jakie operator może być ukarany oraz zwiększony poziom odpowiedzialności za te uchybienia.

Aktualna umowa kończy się z końcem lutego, nowa wejdzie od marca 2019 roku - o ile oferta Poczty Polskiej zostanie przyjęta.  

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze