Poczta Polska

i

Autor: Tomasz Radzik

Poczta Polska stawia na ofertę dla obcokrajowców

2018-08-05 8:30

Wiele polskich firm zauważyło w coraz większej grupie Ukraińców imigrujących do naszego kraju, potencjalnych swoich klientów. Bank Pekao S.A oferuje kontra z bezpłatną infolinią w języku ukraińskim, a Poczta Polska poszerza swoją ofertę wysyłkową za granicę.

Poczta Polska oferuje usługę Ukraina Plus. Jest ona dedykowana klientom, którzy chcą wysyłać przesyłki na Ukrainę. Kosztuje to aż o połowę mniej niż nadanie zwykłej paczki do naszych sąsiadów. Kolejnym udogodnieniem jest język, pola na nalepce adresowej zostały opisane cyrylicą, a także został stworzony interaktywny formularz, pozwalający w prosty sposób przygotować nalepki adresowe bez wychodzenia z domu. To rozwiązanie ułatwia wypełnianie dokumentów nadawczych, szczególnie wśród osób, które mają jeszcze problemy z opanowaniem języka polskiego.

- Obserwujemy systematyczny wzrost wolumenów Paczki UKRAINA PLUS. W okresie styczeń – maj 2018 odnotowaliśmy 16 proc. wzrost nadawanych paczek w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. Należy oczekiwać, że ten trend zostanie utrzymany. Szacujemy, że w skali całego 2018 roku wzrost wyniesie minimum 20 proc. w stosunku do roku 2017 – ocenia Artur Więckowski, dyrektor zarządzający Pionem Sprzedaży Poczty Polskiej.

To jednak nie koniec udogodnień dla obcokrajowców. W marcu Poczta Polska wraz z Bankiem Pocztowym i MoneyGram uruchomiły usługę wysyłki pieniędzy z placówek pocztowych do ponad 200 krajów i terytoriów na świecie. Od momentu uruchomienia usługi jest ona coraz popularniejsza oraz notowuje średniomiesięcznie 50-procentowy wzrost liczby nadawanych przekazów MoneyGram. Rosnące zainteresowanie przekazami pieniężnymi skłoniły Pocztę Polską, Bank Pocztowy i MoneyGram do uruchomienia usługi wysyłek w niemal 4700 placówkach pocztowych w kraju. Pieniądze wysłane z placówki Poczty Polskiej można odebrać w ciągu zaledwie kilku minut w kraju przeznaczenia – w jednym z 350 000 punktów MoneyGram na świecie.

Przekazy środków pieniężnych wraz MoneyGram i Bankiem Pocztowym to nie jedyna usługa dotycząca zagranicznych przelewów. Jest nim także Transfer Gotówkowy oraz Transfer Ekspress Zagranica. Usługa Transfer Ekspress Zagranica umożliwia przesłanie pieniędzy do 11 krajów znajdujących się na terenie byłego ZSRR. Pieniądze możemy nadać w placówkach Poczty Polskiej, wypełniając stosowny blankiet. Co ciekawe pieniądze są przyjmowane w złotówkach, a dopiero potem przeliczanie według aktualnego kursu walut. Aby wypłata mogła być dokonana, należy pamiętać o podaniu odbiorcy 16-znakowego kodu, który każdy klient otrzyma na potwierdzeniu nadania. Odbiorca może odebrać środki nie później, niż z końcem pierwszego dnia roboczego następującego po dniu nadania.

W zagranicznym przekazie pocztowym wysyłanym na Ukrainę można wysyłać kwotę nie większą niż 4 tys. euro. Adresat ma możliwość odbioru gotówki w ciągu 5-6 dni od nadania. Można ją nadać we własnych placówkach Poczty Polskiej wypełniając stosowny blankiet.

Zagraniczny Transfer Gotówkowy to usługa umożliwiająca przesyłanie środków pieniężnych zagranicę, w tym na Ukrainę za pośrednictwem firmy RIA. Do realizacji usługi wystarczy, aby klient udał się do placówki Poczty Polskiej, zlecił dyspozycję Zagranicznego Transferu Gotówkowego RIA poprzez przekazanie danych nadawcy i odbiorcy oraz kwoty transferu. Dzięki błyskawicznej realizacji tej usługi (do 15 minut) przesłaną kwotę pieniędzy adresat na Ukrainie będzie mógł odebrać w wyznaczonych punktach obsługi RIA. Najniższa opłata za przekazanie pieniędzy na Ukrainę w ramach tej usługi to 20,00 złotych dla kwoty przekazu do 400,00 złotych.

Najnowsze