Zegarki

i

Autor: materiały prasowe Zegarki

Polska agentka brytyjskiego wywiadu zamieszana w niezwykły biznes. Poznaj markę Christine Granville

2020-11-17 22:55

Christine Granville to marka stworzona z myślą o kobietach, wspierająca kobiety i zainspirowana silną kobietą. Dlatego historia polskiej agentki brytyjskiego wywiadu - Krystyny Skarbek - była inspiracją do powstania marki.

Krystyna Skarbek była silną, niezależną i odważną kobietą, która nie bała się ryzykować. Jej działania były całkowicie nastawione na cel, nie szukała poklasku, dla niej liczyła się misja, którą musiała wypełnić. Była piękna, ale ważniejsze było dla niej piękno umysłu, dlatego ciągle się szkoliła  - biegle mówiła w języku francuskim, znała też angielski i łacinę. Często mówiono, że była miłośniczką przygód. Swoją urodę potrafiła wykorzystać w inteligentny sposób -  rozbrajając czujność mężczyzn pracujących dla wrogich sił.

ZOBACZ TAKŻE: Siła polskiej marki w czasach pandemii. Założycielka brandu CHRISTINE GRANVILLE: "Nie poddajemy się" 

Przez wiele lat działała pod pseudonimem Christine Granville w ściśle tajnej brytyjskiej organizacji rządowej SOE jako agentka wywiadu w czasie II wojny światowej. Mówiono o niej, że była jednym z najcenniejszych wywiadowców w Wielkiej Brytanii. Wielokrotnie pokazywała, że nie boi się ryzykować, dzięki czemu to właśnie ona wpłynęła na losy Europy. Podczas pobytu w okupowanej Polsce zdobyła bardzo cenne dokumenty wraz z datą ataku Niemiec na ZSRR, a następnie przekazała je Brytyjczykom. To wpłynęło na opóźnienie niemieckiej operacji Barbarossa, która była początkiem końca II wojny światowej. Winston Churchill nazywał Polkę swoją ulubioną agentką.

Clare Mulley - wielokrotnie nagradzana brytyjska pisarka zafascynowana historią polskiej agentki w swojej książce “Kobieta Szpieg” bardzo dokładnie opisała  życie i osiągnięcia Krystyny Skarbek. Jak sama twierdzi, Skarbek była kobietą, która wyróżniała się na tle innych agentek - swoją odwagą, inteligencją i sprytem.

- Bardzo często kobiety-agentki przywoływane są we wspomnieniach raczej ze względu na swoją urodę i odwagę niż osiągnięcia. Urodzona w Polsce Krystyna Skarbek aka Christine Granville była pierwszą kobietą - agentką specjalną w Wielkiej Brytanii, podczas II wojny światowej. Była nie tylko atrakcyjna i odważna, ale także niezwykle kreatywna, zdolna do szybkiego myślenia, potrafiła więcej niż jeden raz wyrwać się z aresztu, do tego była inspirującą przywódczynią, dzięki czemu była niezwykle skuteczna w swojej pracy! Początkowo Christine służyła jako kurier ruchu oporu, a tylko od czasu do czasu jako szpieg. Później, w ogniu bitwy. nawiązała pierwszy kontakt między francuskim i włoskim ruchem oporu, zapewniła dezercję całego niemieckiego garnizonu w Alpach i samodzielnie uratowała życie wielu męskim towarzyszom broni. Chociaż otrzymała międzynarodowe wyróżnienia za bardzo realny wkład w zwycięstwo aliantów, Christine zmarła w tragicznych okolicznościach zaledwie siedem lat po wojnie, a jej historia została prawie zapomniana. Moja biografia nazywa się “The Spy Who Loved” (polskie tłumaczenie: “Kobieta szpieg”), ponieważ Christine kochała przygodę i adrenalinę. Kochała mężczyzn; miała dwóch mężów. Ale przede wszystkim kochała wolność i niezależność. Ujawnienie jej historii było przywilejem i wielką przygodą - dodaje Clare Mulley.

Takimi brykami jeżdżą gwiazdy polskich seriali

Jej odwaga i działania zostały uhonorowane przez English Heritage błękitną tablicą tak zwaną: blue plaque poświęconą agentkom specjalnym z czasów II wojny światowej. Tablica znajduje się na fasadzie I Lexham Gardens Hotel w Kensington, wcześniej był to Shelbourne Hotel, gdzie Krystyna Skarbek mieszkała po wojnie. Na tablicy znajduje się zarówno brytyjskie jak i polskie nazwisko agentki.

CZYTAJ TAKŻE: W tych sklepach ceny są coraz bardziej wyrównane! Te produktu kupisz taniej

Historia Krystyny Skarbek stała się również inspiracją do stworzenia marki zegarków Christine Granville - marki skierowanej do kobiet, której kluczową misją jest wzmocnienie i  wsparcie kobiet w ich rozwoju.

- Tworząc markę Christine Granville chciałam przede wszystkim stworzyć społeczność wspierających się kobiet. Postać Krystyny Skarbek jest dla mnie wzorem kobiecej postawy - silna, odważna, a do tego tajemnicza i bardzo kobieca. Pokazała, że kobiety potrafią wcielić się w różne role, też te, które przypisywane są wyłącznie mężczyznom. Dlatego chciałam aby mój produkt był skierowany do silnych kobiet, ale też wspierał te, które są na początku swojej zawodowej drogi i wciąż brakuje im odwagi, żeby zrobić stanowczy krok na przód. Klientka kupując mój produkt kupuje historię niezwykłej polki i możliwość dołożenia swojej cegiełki na rzecz Fundacji wspierającej rozwój kobiet. Moją osobistą misją jest pokazanie, że kobieta może zdecydowanie więcej niż jej się wydaje. Zegarek jest zaś symbolem pokazującym przynależność do społeczności silnych kobiet, takich jak Krystyna Skarbek - dodaje Agnieszka Bobrukiewicz, założycielka marki.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze