Gospodarka Polski

i

Autor: SHUTTERSTOCK

500 mln zł w 2022 roku

Ponad 2,5 mld zł gwarancji ubezpieczeniowych udzieliła spółka exito Broker

2022-12-19 3:08

Na przestrzeni ostatnich 4 lat, spółka brokerska exito Broker, świadcząca usługi pośrednictwa i doradztwa ubezpieczeniowego, udzieliła łącznie ponad 2.5 tys. gwarancji ubezpieczeniowych (średnia liczba udzielonych nowych gwarancji rocznie) na kwotę ponad 400 mln zł (wg średniej sumy rocznej). Najwięcej gwarancji przypada na sektor budowlany, a w szczególności drogowy i kolejowy oraz na sektor morski i stoczniowy.

- Gwarancje ubezpieczeniowe, czyli między innymi gwarancje należytego wykonania kontraktu to jedna z naszych czołowych specjalizacji. Współpracujemy od lat z jednymi z największych firm na rynku budowalnym i udzielamy gwarancji ubezpieczeniowych na kwoty będące precedensem w zakresie zabezpieczeń. Nasze czołowe branże to budownictwo infrastrukturalne, sektor morski i stoczniowy – powiedział Marcin Wróblewski, Prezes Zarządu exito Broker Sp. z o.o. 

Obecni exito Broker zarządza kwotą prawie 4,5 mld zł aktywnych limitów gwarancyjnych będących w bieżącej obsłudze. Spółka exito Broker to ponad 15 lat doświadczenia na rynku ubezpieczeniowych, o czym świadczy współpraca z firmami tworzącymi pierwszą trójkę największych firm budowlanych polskiego rynku. Pośród znanych inwestycji z ostatnich kilku lat, dla których pozyskiwane były zabezpieczenia należytego wykonania można dziś wskazać budowę licznych odcinków gazociągów (w tym w ramach inwestycji Baltic Pipe, Gazociąg Polska-Litwa, Tłocznia Odolanów), budowę odcinków autostrad dróg szybkiego ruchu, budowę i przebudowę linii kolejowych oraz energetycznych, budowę okrętów dla Marynarki Wojennej, statków i promów dla armatorów komercyjnych czy również budowę budynków użyteczności publicznej.

W lutym 2022 r. exito Broker Sp. z o.o. dołączyło do międzynarodowej grupy brokerskiej PIB Group, stając się jednocześnie częścią jednej z największych w Europie, niezależnych organizacji brokerskich. Synergia i potencjał w ramach tej konsolidacji pozwalają poszerzać kanały codziennej działalności, co przekłada się korzystnie na codzienną współpracę z klientem.

- Naszych klientów obsługujemy kompleksowo przy projektowym podejściu do zabezpieczenia inwestycji oraz strukturyzacji zabezpieczeń kontraktowych i zabezpieczenia kontraktów eksportowych. Przez lata swojej działalności wystawiliśmy ponad 20 tys. gwarancji ubezpieczeniowych, a w zakresie ubezpieczeń morskich ubezpieczyliśmy budowę jednostek pływających których wartość przekracza 4 mld zł i wystawiliśmy ponad 100 gwarancji dla podmiotów z branży stoczniowej gdzie łączna wartość sum ubezpieczenia przekroczyła ponad 700.000.000 zł. Według danych Polskiej Izby Ubezpieczeniowej, tylko w I połowie 2022r., ubezpieczyciele w Polsce wypłacili niemal 22,5 mld PLN odszkodowań i świadczeń ubezpieczeniowych (12,9% więcej niż rok wcześniej), gdzie wypłaty z tytułu gwarancji ubezpieczeniowych odnotowały rekordowy wynik. Dlatego tak ważne jest by przy współpracy stawiać na sprawdzonych partnerów – dodaje Wróblewski.

Pieniądze to nie wszystko Marcin Wiącek
Sonda
Masz wykupione ubezpieczenie na dom/mieszkanie?
Najnowsze