Super Biznes. Program Kariera już 11. raz

2014-04-08 4:00

- Wystartowała 11. edycja Programu Kariera przygotowanego przez Polską Radę Biznesu. Na czym ten projekt polega?

- Program Kariera, którego organizatorem już po raz jedenasty jest Polska Rada Biznesu, to prestiżowy i elitarny program stażowy. Spółki członków Polskiej Rady Biznesu oferują płatne 2-3-miesięczne staże w swoich działach.

- Kto może wziąć udział w Programie Kariera i jakie warunki musi spełnić?

- Regulamin umożliwia udział w programie studentom uczelni wyższych co najmniej trzeciego roku oraz absolwentom, którzy w dniu startu programu nie mają ukończonego 30. roku życia. Aplikować może każdy - spełniający formalne kryteria - kto chciałby zdobyć niepowtarzalne doświadczenie zawodowe i dołączyć do zespołu jednej z listy największych polskich spółek.

- Jak dokładnie przebiega proces rekrutacyjny?

- Na aplikacje z rozwiązanymi case study i załączonym CV czekamy do 7 maja. Z wybranymi uczestnikami kontaktować się będą działy HR poszczególnych spółek. Wyłonieni laureaci w okresie wakacyjnym odbędą staże. Wszystkie szczegóły na www.programkariera.pl oraz na funpage.

Zobacz: Nowe praco pracy 2014. Jak wyliczyć dni wolne za pracujące soboty i niedziele?

- Na rynku jest wiele programów umożliwiających młodym odbycie stażu lub praktyk zawodowych i zdobycie doświadczenia w danej branży. Czym wyróżnia się Program Kariera?

- Nasz program stawia na bezpośredni kontakt i profesjonalną pieczę nad laureatami. Nie jesteśmy jednym z masowych przedsięwzięć stażowych. Każdy, komu zależy na indywidualnym podejściu i prawdziwej szkole doświadczenia zawodowego pod okiem największych nazwisk polskiego biznesu, powinien aplikować do programu.

- Jakie firmy biorą udział w Programie Kariera?

- Rozpiętość tematyczna staży jest tak szeroka, podobnie zresztą jak lista firm biorących udział w tej edycji, że nie sposób jest wymienić wszystkich. Odsyłam ponownie na naszą stronę. Amica Wronki, Bakalland, ERBUD, Greenberg Traurig Grzesiak, Kulczyk Holding, Legia, Oceanic, PKN ORLEN, Rothschild, TVN to tylko niektóre z firm oferujących staże.

- Program Kariera ruszył już 11. raz. Ilu studentów i absolwentów wyższych uczelni do tej pory odbyło staże i jakiej grupie udało się podjąć pracę w firmie, która umożliwiła zdobycie praktyki zawodowej w ramach tego projektu?

- Program od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród młodych, ambitnych ludzi. Możemy poszczycić się gronem przeszło 2,5 tysiąca aplikujących, z czego w samej ostatniej edycji spłynęło ponad 760 aplikacji. Co roku grupa 40-60 laureatów odbywa staże w firmach członków Polskiej Rady Biznesu. Nie prowadzimy dokładnych statystyk, ale możemy przyjąć, że ok. 20 procent pracuje obecnie na stałe w spółkach. Mamy sporo przykładów osób, dla których praca w charakterze stażysty programu przerodziła się w prawdziwą karierę na samodzielnym stanowisku, w jednym przypadku jest to wysokie stanowisko menedżerskie.

 

Polub se.pl na Facebooku

Najnowsze