Super Biznes. Wsparcie polskich inicjatyw

2014-04-08 4:00

SKOK-i od lat włączają się w działania mające na celu promocję polskiej kultury i sztuki. Wspierane przedsięwzięcia realizowane są w duchu poszanowania tradycji oraz zasad społecznego współdziałania.

Idee te bliskie były misji papieża Jana Pawła II, który już w kwietniu br. zostanie kanonizowany. SKOK-i, upamiętniając jego postać, objęły swoim mecenatem wydanie Pisma Świętego Starego i Nowego Testamentu z komentarzami Jana Pawła II. Utrwalając pamięć o papieżu Polaku, Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe oraz Kasa Stefczyka (największa w Polsce spółdzielcza kasa) włączyły się w realizację serialu "Metr od świętości".

Zobacz: Nowe praco pracy 2014. Jak wyliczyć dni wolne za pracujące soboty i niedziele?

Trzydziestoodcinkowa produkcja, którą emituje TVP 1, ukaże z perspektywy Arturo Mariego, osobistego fotografa i przyjaciela papieża, historię pontyfikatu Jana Pawła II. Włoch podzieli się z widzami swoimi wspomnieniami o Karolu Wojtyle, jego codziennej pracy, nieznanych dotąd zdarzeniach z czasów pontyfikatu papieża Polaka. Już 12 kwietnia Arturo Mari odwiedzi południowe Podlasie, by podzielić się z mieszkańcami regionu swoimi wspomnieniami z niemal trzech dekad spędzonych u boku Karola Wojtyły.

Polub se.pl na Facebooku

Najnowsze