URSUS C-3150V POWER

i

Autor: Ursus URSUS C-3150V POWER

Ursus – producent ciągników z dużą stratą. Co dalej ze spółką?

2018-05-10 19:53

Ursus, największy polski producent maszyn rolniczych, w końcu przekazał raport roczny za 2017 rok. Firma pierwszy raz od wielu lat nie wypracowała zysków. Rok zamknęła ze stratą blisko 20 mln zł. Jednak nie składa broni i planuje inwestycje.

Ursus przekazał raport roczny za 2017 rok z kilkudniowym opóźnieniem. Giełda Papierów Wartościowych do tego czasu wstrzymała obrót akcjami spółki. Jutro, po otrzymaniu pozytywnej opinii niezależnego  biegłego rewidenta, mają one wrócić na parkiet. Czego dowiadujemy się z raportu Ursusa? Nie jest kolorowo. Spółka pierwszy raz od pięciu lat zamknęła rok ze stratą blisko 20 mln zł. Dla porównania rok wcześniej Ursus zarobił prawie 23 mln zł.

Polecane: Drożyzna na stacjach benzynowych. Sejm wprowadza podatek paliwowy

Władze spółki przyczynę tego stanu rzeczy upatrują w rozkładzie funkcjonowania systemu dopłat dla polskich rolników i opóźnieniami w kontraktach w Afryce. To wpłynęło na ogromny spadek sprzedaży maszyn rolniczych. Jednak Ursus się nie poddaje. W przyszłych miesiącach firma zamierza kontynuować ekspansję na rynkach zagranicznych, a także stawia na umacnianie pozycji krajowego lidera w segmencie maszyn rolniczych. W tym roku  15,5 mln zł ma pójść na poszerzenie oferty i rozbudowę zaplecza produkcyjnego oraz centrum badawczego URSUS R&D w Lublinie.

Zobacz: Ursus podbija Afrykę. Nie uwierzysz, że to polska reklama

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze