Flixbus

i

Autor: materiały prasowe Flixbus

Wakacje 2020. Flixbus startuje z nowymi kierunkami z Polski. Pojedziemy do krajów bałtyckich

2020-07-08 13:17

FlixBus, europejski lider dalekobieżnych połączeń autobusowych, ogłosił swoje plany rozwoju w krajach bałtyckich. Oferta na start będzie składać się z 19 kierunków w ramach 5 regularnych linii, łączących główne miasta na Litwie, Łotwie i Estonii z Warszawą i Berlinem.

Nowe połączenia FlixBusa wystartują z Tallinna, Rygi, Wilna i Kowna. Pierwsze autobusy, w pełnym standardzie FlixBusa, wyruszą w trasę już 16 lipca 2020 roku. - Bardzo się cieszymy, że po miesiącach przygotowań i mimo opóźnień związanych z pandemią możemy w końcu kontynuować nasze plany dotyczące Litwy, Łotwy i Estonii – powiedział Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce i na Ukrainie, który odpowiada również za rozwój spółki w krajach bałtyckich – Naszym celem jest umożliwienie mieszkańcom krajów bałtyckich dostępu do całej europejskiej siatki połączeń FlixBusa poprzez główne huby w Warszawie i Berlinie. 

ZOBACZ TEŻ: Spore zmiany we Flixbusie. Przewoźnik rusza do Czech, Francji i Belgii oraz wzmacnia siatkę krajową

Pierwszym lokalnym partnerem autobusowym FlixBusa w krajach bałtyckich została firma Ollex z Wilna (Litwa), która obsłuży większość nowych połączeń. Przedłużoną linię z Berlina przez Warszawę do Wilna w dalszym ciągu będzie obsługiwał Żak Express. Bilety na nowe połączenia dostępne są już w sprzedaży.

Odbudowana oferta w Polsce
Start FlixBusa w krajach bałtyckich był uzależniony między innymi od tempa i efektów wznawiania połączeń w Polsce – tak, aby bazując na wygodnym systemie przesiadkowym, pasażerowie podróżujący z krajów bałtyckich mogli mieć łatwy dostęp do rozbudowanej siatki FlixBusa w Polsce, Europie Zachodniej i Południowej. Reaktywacja połączeń FlixBus Polska rozpoczęła się 28 maja 2020 i systematycznie, co tydzień, odmrażane były kolejne linie.

- To było niezwykle intensywne sześć tygodni, ale bardzo zależało nam, aby przed sezonem wakacyjnym udostępnić naszym pasażerom atrakcyjną ofertę wygodnych i bezpiecznych podróży – podsumowuje Michał Leman – Obecnie, siatka połączeń FlixBus Polska została już w większości odbudowana i składa się z ponad 120 kierunków krajowych oraz 110 europejskich, m.in. w Niemczech, Francji, Chorwacji czy Holandii.

Rozszerzone procedury bezpieczeństwa i higieny
Na wszystkich połączeniach FlixBusa w Polsce i krajach bałtyckich obowiązują rozszerzone standardy bezpieczeństwa i higieny w celu zapewnienia maksymalnej ochrony pasażerów, kierowców i pracowników FlixBusa. Uwzględniają one przede wszystkim:

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Wars wraca na tory w Pendolino. Jakie zasady sanitarne obowiązują w pociągu?

·        Obowiązek noszenia maseczki lub zasłaniania ust i nosa przez pasażerów i kierowców podczas odprawy oraz podróży FlixBusem;

·        Bezdotykowa kontrola biletów i dokumentów przy wejściu na pokład;

·        Obowiązek dezynfekcji rąk przez pasażerów podczas wejścia do pojazdu (środek dezynfekujący udostępniony przez przewoźnika);

·        Wejście na pokład wyłącznie środkowymi drzwiami;

·        Załadunek i pobranie bagażu z luku, a także wchodzenie na oraz opuszczanie pokładu z uwzględnieniem 2-metrowych odstępów.

·        Profesjonalna, kompleksowa dezynfekcja pojazdów po każdej podróży oraz dodatkowa dezynfekcja najczęściej dotykanych powierzchni realizowana przez personel FlixBusa na głównych dworcach.

Jednocześnie, FlixBus apeluje do podróżnych o uważne monitorowanie samopoczucia i podróżowanie tylko wówczas, gdy jesteśmy w dobrej kondycji zdrowotnej. Oprócz wyżej wymienionych zasad, podróżni są zobowiązani do przestrzegania lokalnych przepisów i środków bezpieczeństwa obowiązujących w kraju, w którym przebywają.

Bezpieczne wakacje 2020
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany