PIENIĄDZE KARTA BANKOMAT PLATNOŚĆ TELEFONEM SKARBONKA

i

Autor: Shutterstock

ABC darmowych rozmów telefonicznych. Korzystaj z komunikatorów internetowych!

2015-06-10 4:00

Dzwoń za darmo, nawet na drugi koniec świata! Jak? Wykorzystaj komunikatory, dzięki którym połączysz się, z kim chcesz, kiedy chcesz i gdzie chcesz bez żadnych opłat. Wystarczą dostęp do sieci oraz komputer, tablet albo smartfon.

Darmowe rozmowy z wykorzystaniem Internetu mogą stanowić poważne wyzwanie dla operatorów komórkowych. Oto kilka najpopularniejszych oprogramowań, dzięki którym możesz dzwonić za darmo.

Rozmawiaj przez Skype'a

Oprogramowanie Skype umożliwia nie tylko dzwonienie bezpośrednio na telefon drugiej osoby, ale także rozmowy między dwoma komputerami, przeprowadzenie wideokonferencji, przesyłanie plików, a także standardową komunikację tekstową. Ze Skype'a możesz korzystać w dogodny dla ciebie sposób - na komputerze bądź na smartfonie. Najważniejsze - to posiadać dostęp do Internetu i odpowiedni sprzęt, aby optymalnie wykorzystać program.

Skype'a można pobrać za darmo i za darmo z niego korzystać. Program oferuje swoim użytkownikom rozmowy głosowe lub wideokonferencje bez żadnych opłat. Za niewielką opłatą możesz z aplikacji zadzwonić pod numer komórkowy lub telefon stacjonarny, korzystać z hotspotów Wi-Fi lub wysyłać SMS-y. Są to opcje jednak dużo tańsze niż oferują operatorzy telefonii komórkowych.

Po zainstalowaniu aplikacji wystarczy dodać na listę kontaktów przyjaciół i rodzinę. Kiedy druga osoba nie odbiera, można zostawić jej krótką wiadomość wideo. Należy pamiętać, że aby wiadomość została dostarczona, odbiorca musi mieć włączoną aplikację i dostęp do Internetu. Skype jest bardzo łatwy w użytkowaniu i dostępny w języku polskim, więc niezależnie od stopnia znajomości technologii każdy bez problemu może się nim posługiwać.

Dzwoń przez Vibera

Korzystając z aplikacji Viber, użytkownicy mogą całkowicie za darmo wysyłać do siebie wiadomości tekstowe, udostępniać zdjęcia, prowadzić rozmowy głosowe i wideorozmowy. Warunek to połączenie z Internetem. Viber ma ponad 300 milionów użytkowników na całym świecie i cieszy się coraz większą popularnością. Nawiązywanie połączeń nie odbywa się z wykorzystaniem nazw kont, ale przy użyciu prawdziwych numerów telefonów komórkowych i to one w tej aplikacji są naszymi identyfikatorami. Dlatego korzystanie z komunikatora przypomina używanie standardowego telefonu. Aplikacja synchronizuje się z listą kontaktów z telefonu komórkowego, automatycznie wykrywając, która osoba korzysta z Vibera.

Chcąc korzystać z komunikatora, nie trzeba się rejestrować, wystarczy go jedynie ściągnąć i zainstalować. Wszystko co jest wymagane do swobodnej komunikacji przez Vibera to połączenie internetowe, którego szybkość przełoży się także na jakość rozmów. W przypadku kiedy twój rozmówca nie posiada komunikatora, możesz skorzystać z opcji Viber Out. Umożliwia ona tanie rozmowy na telefony komórkowe i stacjonarne.

WhatsApp dla każdego

WhatsApp Messenger to mobilny komunikator internetowy. W tym momencie korzysta z niego już ponad 700 milionów aktywnych użytkowników na całym świecie! Jest dostępny na niemal wszystkie rodzaje przenośnych systemów na smartfonach, telefonach i tabletach. WhatsApp umożliwia wysyłanie zdjęć, wiadomości tekstowych, głosowych oraz od niedawna wykonywanie połączeń.

Oprócz rozmów z pojedynczymi kontaktami, WhatsApp pozwala także na rozmowy grupowe, czyli z więcej niż jedną osobą. Takiej opcji nie zapewni nam żaden operator komórkowy. Do komunikacji niezbędne jest połączenie 3G lub Wi-Fi. Proces instalacji i konfiguracji przebiega podobnie jak w przypadku innych aplikacji. Najpierw trzeba założyć konto. Aplikację pobierasz, instalujesz (wystarczy zastosować się się do wskazówek, które wyświetlą się na telefonie), następnie wpisujesz numer swojego telefonu, który stanie się twoim loginem. Lista kontaktów również automatycznie synchronizuje się z listą w twoim telefonie.

Aplikacja jest czytelna i intuicyjna, dlatego korzystanie z niej nie powinno być przysporzyć problemu nawet osobom starszym, które rzadko korzystają z nowinek technicznych. Wszystkie opcje WhatsApp są darmowe, jednak sama aplikacja jest bezpłatna tylko przez pierwszy rok. Za każdy kolejny rok musimy zapłacić symboliczną kwotę w wysokości 3,62 zł. Ta skromna opłata gwarantuje użytkownikom brak jakichkolwiek treści reklamowych wyświetlanych w aplikacji.

Zobacz: Ceny ropy idą w dół, a benzyna drożeje. Wyjaśniamy, dlaczego

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze