Jarosław Gowin

i

Autor: Paweł Skraba Jarosław Gowin

Gowin krytycznie o wolnym 12 listopada. „To była niewłaściwa decyzja”

2018-11-08 12:03

Wiceprezes Rady Ministrów i minister nauki Jarosław Gowin skrytykował na antenie radiowej Trójki decyzję rządu o ustanowieniu Święta Narodowego 12 listopada z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. – Dla mnie to była niewłaściwa decyzja – powiedział, solidaryzując się z przedsiębiorcami.

Zdaniem Jarosława Gowina, decyzja ustanowienia 12 listopada dniem wolnym od pracy postawiła pracodawców w sytuacji „nie do pozazdroszczenia”. – Dla mnie to była niewłaściwa decyzja. Jako były przedsiębiorca, solidaryzując się z ich położeniem, nie wziąłem udziału w głosowaniu – skomentował wicepremier.

Przypomnijmy, że prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę ustanawiającą Święto Narodowe 12 listopada z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w środę, 7 listopada. Kilka godzin wcześniej Sejm przyjął wszystkie poprawki Senatu dotyczącego tego projektu ustawy. Posłowie zgodzili się z poprawkami senatorów, którzy m.in. odrzucili poprawkę, aby tego dnia nie obowiązywał zakaz handlu. Otwarte będą mogły być tylko małe sklepy, w których właściciel albo ktoś z jego rodziny stanie za ladą.

Źródło: Polskie Radio Program III

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Tekst sponsorowany