PKO Bank Polski

i

Autor: East News PKO Bank Polski

Atak na największy bank w Polsce! Co z pieniędzmi klientów banku?

2020-10-02 15:22

Atak na PKO Bank Polski! Oszuści podszywają się pod pracowników największego polskiego banku i obiecują pieniądze za aktualizację aplikacji banku pobraną z reklamy wyświetlanej w mediach społecznościowych. W rzeczywistości to cyberprzestępcy, którzy instalują złośliwe oprogramowanie infekujące urządzenia mobilne, które może służyć do kradzieży pieniędzy z kont bankowych.

Cyberatak na PKO BP

O zagrożeniu czyhającym na klientów PKO Banku Polskiego poinformował CERT Polska. To ośrodek działający w strukturach państwowego instytutu badawczego - Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej (NASK), który zajmuje się kwestią bezpieczeństwo w Internecie. Zespół działa w strukturach państwowego instytutu badawczego - Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej (NASK).

ZOBACZ KONIECZNIE: Cyberpunk 2077. Keanu Reeves w pierwszej reklamie. Kiedy premiera Cyberpunk 2077 [WIDEO]

- Uwaga! Ostrzegamy przed nową kampanią malware na smartfony Android zachęcającą do instalacji poprzez reklamy Facebooka. Cyberprzestępcy obiecują pieniądze za aktualizację pobraną z reklamy. Malware to rodzina Alien (wywodząca się z Cerberusa) służąca do kradzieży środków z kont bankowych. Komunikat został przygotowany niestarannie za pomocą translatora, więc wielu osobom po ujrzeniu reklamy zapali się "czerwona lampka". Złośliwa domena jest już na naszej liście ostrzeżeń. Uważajcie, przekażcie znajomym i pamiętajcie o zgłaszaniu złośliwych reklam pod adresem https://incydent.cert.pl - czytamy w komunikacie CERT.

Cyberprzestępcy nie śpią i co chwilę zastawiają pułapki w sieci. Jedną z popularniejszych metod stosowanych przez oszustów jest właśnie podszywanie się po znane marki. Licząc na nasz brak czujności, nietrudno o pomyłkę, która może być bardzo kosztowna. Niedawno podobny atak dotyczył serwisu Allegro. Przestępcy w wiadomościach e-mail wysyłali informację o aktywowaniu usługi Smart, lecz ze złą datą rozpoczęcia, co może wzbudzić podejrzenia uważniejszych użytkowników. Do wiadomości dołączono link do fałszywej strony. Zostaniemy na nią przekierowani po kliknięciu opcji "aktywuj" - czego pod żadnym pozorem nie należy robić!

CZYTAJ TAKŻE: Automarket - rewolucyjna platforma od PKO Banku Polskiego

Pamiętajmy, że banki oraz instytucje finansowe nigdy nie proszę o podawanie żadnych poufnych danych drogą internetową. Jeśli mamy wątpliwości dotyczącą nadawcy e-maila, najlepiej skontaktować się telefonicznie z przedstawicielem banku za pomocą numeru podanego na oficjalnej stronie www.

Dwa razy obrabował ten sam bank w Opolu?!
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze