Awaria bankowości elektronicznej w banku PKO BP

2010-04-09 17:37

Klienci największego polskiego banku PKO BP nie będą zachwyceni. Awarii uległ system komputerowy banku, prawie 6 milionów ludzi zostało odciętych od systemu bankowości elektronicznej. Mogą się też pojawić problemy z wypłatą pieniędzy z bankomatów.

Bankowość elektroniczna banku PKO BP nie działa. Wszyscy użytkownicy, przy próbie dostania się do konta, mogą przeczytać, że „trwa przerwa techniczna”. Problem w tym, że trwa ona już kilka godzin. Nie pomoże też wycieczka do filii banku. Wewnętrzny system bankowy też nie pozwala na wypłaty pieniędzy z konta.

Przeczytaj koniecznie: Bankowcy zwalniają ludzi, a sobie podnoszą pensje

Z tego samego powodu – awarii systemów informatycznych – niemiła niespodzianka może też czekać klientów banku PKO przy bankomacie. Nie działają maszyny należące do banku, ale jest i dobra informacja w automatach innych sieci karty płatnicze powinny działać. Gorzej z kartami debetowymi, te mogą odmówić posłuszeństwa.

Kiedy sytuacja wróci do normy? Marcin Leśko z PKO BP w rozmowie z portalem onet.pl twierdził, że problem jest już rozwiązywany. Szacowanego czasu usuwania usterki ni9e odważył się jednak podać. Nie wiadomo nawet czy uda się to zrobić dzisiaj.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze