Bezpieczne przechowywanie plików w chmurze. Cloud Backup pomoże zabezpieczyć dane Twojej firmy

2020-07-29 10:56 Artykuł Sponsorowany
Bezpieczne przechowywanie plików w chmurze. Cloud Backup pomoże zabezpieczyć dane Twojej firmy
Autor: Materiały Promocyjne

W ostatnich latach bardzo dużo mówi się o ransomware, czyli złośliwym oprogramowaniu, które usuwa ważne dane z naszego komputera lub blokuje do nich dostęp, dopóki cyberprzestępca nie otrzyma okupu. Co robić w przypadku, gdy to my staniemy się celem ataku w sieci?

Na pomoc przybywa Cloud Backup firmy nazwa.pl. To doskonała usługa służąca do tworzenia i odzyskiwania kopii zapasowych danych, które są zapisane na dyskach komputera w systemie Microsoft Windows. W ten sposób zapewnisz skuteczną ochronę swoim plikom.

Usługa Cloud Backup

Nie bez kozery usługa Cloud Backup została wyróżniona tytułem „Sprawdzony Produkt” przez redakcję PC World. Aplikacja ta jest nie tylko prosta i wygodna w obsłudze, ale też funkcjonalna. Dodatkowym atutem jest ograniczenie zużycia miejsca na dysku i automatyczne zapisywanie kopii zapasowych. Cloud Backup ubezpiecza nas w razie ataku hakerskiego, a także na wypadek kradzieży czy uszkodzenia komputera. Decydując się na ten produkt, użytkownik ma do dyspozycji aż 1 TB powierzchni. Instalacja i obsługa są intuicyjne, toteż bez problemu każdy z nas sobie z tym poradzi. Cloud Backup działa w systemie operacyjnym Microsoft (Windows 7, 8 lub 10). Aby zainstalować aplikację do obsługi na komputerze, potrzebujemy min. 40 MB wolnego miejsca na dysku, przeglądarki Google Chrome, Mozilla Firefox lub Microsoft Edge oraz zainstalowanego zestawu bibliotek .NET Framework 4.5.

Wysoki poziom bezpieczeństwa

Możliwość zapisywania kopii ważnych plików w chmurze zapewnia danym bezpieczeństwo na najwyższym poziomie, a wszystko to dzięki szyfrowaniu algorytmem AES-256 z hasłem, które sami nadajemy. Warto dodać, że jest to obecnie najbezpieczniejszy sposób ochrony danych. Do plików mamy dostęp także z innych urządzeń, więc nie musimy się martwić, że utracimy ważne dane w razie uszkodzenia komputera albo cyberataku. Wystarczy jedno kliknięcie, aby je odzyskać. Niezaprzeczalną korzyścią jest automatyczne tworzenie kopii zapasowych. Wystarczy ustalić harmonogram zapisu i po sprawie! Oprócz tego Cloud Backup przed wysłaniem plików do Data Center kompresuje je, co obniża zużycie łącza internetowego i pozwala zaoszczędzić sporo miejsca na dysku. Brzmi zachęcająco.

Jak utworzyć kopię zapasową

Aby móc tworzyć kopie zapasowe przy użyciu Cloud Backup należy założyć Panel Klienta, zamówić usługę i ściągnąć plik instalacyjny ze strony nazwa.pl. Po zainstalowaniu programu możemy tworzyć kopie zapasowe plików. Tworzenie kopii przebiega w kliku prostych krokach:

  1. Uruchom program, wpisz identyfikator usługi i jednorazowy kod.
  2. Nadaj własne hasło do szyfrowania kopii, im bardziej skomplikowane, tym lepiej.
  3. Wpisz nazwę kopii pliku i wybierz dane, które mają zostać zapisane.
  4. W celu ustawienia automatycznej aktualizacji kopii w harmonogramie wpisz godzinę oraz dzień (dni), w których ma być wykonywana kopia.
  5. Utwórz kopię.

Niezależnie od ustalonego harmonogramu kopie możemy także wykonywać ręcznie w każdej chwili. 

Przyrostowy backup

Usługa zabezpiecza nasze dokumenty przed ich trwałą utratą. Po zmianie pliku lub jego usunięciu możemy odzyskać go w wersji z każdego dnia, w którym wykonana została kopia zapasowa – do 90 dni wstecz. Backup danych tworzony jest przyrostowo, co oznacza, że po zapisaniu pełnej kopii zapasowej plików, kolejne są wykonywane poprzez aktualizację tylko zmienionych plików. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy wykonywać kopie znacznie większej ilości danych.

Dostęp do statystyk i historii

Cloud Backup to rozwiązanie dedykowane każdemu, począwszy od klientów indywidualnych, aż po biznesowych. Jeśli prowadzimy własną działalność lub z racji pandemii pracujemy zdalnie, z tą aplikacją o nic nie musimy się martwić! Dane przechowywane na serwerze są bezpieczne, a dzięki dostępowi do statystyk korzystania z usługi możemy sprawdzić czas operacji kopiowania oraz adres IP, z którego została wykonana. Można również sprawdzić, ile miejsca z 1 TB pozostało do wykorzystania.

Wiara w niezawodne działanie elektroniki może spowodować utratę dokumentu, nad którym pracowaliśmy od kilku dni. Nieprzewidziana awaria dysku lub laptopa może pozbawić nas bardzo ważnych danych. Dlatego warto postawić na sprawdzone, bezpieczne i wysokiej jakości rozwiązanie, jakim jest Cloud Backup. W myśl zasady przezorny zawsze ubezpieczony, zabezpieczajmy istotne pliki za pomocą usługi, która jest wygodna, prosta i zyskuje coraz większe rzesze usatysfakcjonowanych użytkowników.

Czy to drogie rozwiązanie? Nie! Zapłacisz tylko 60 zł za rok

Zabezpieczenie danych poprzez Cloud Backup kosztuje tylko 60 zł netto na rok. Biorąc pod uwagę fakt, że można zabezpieczyć aż 1 TB plików oraz sposób ochrony plików, jest to usługa w niezwykle korzystnej cenie.

 

Najnowsze