pieniadze dolar usa banknoty

i

Autor: shutterstock pieniadze dolar usa banknoty

Dell Technologies przedstawia rekordowe wyniki finansowe za pierwszy kwartał roku obrotowego 2022

2021-06-03 11:26

Firma Dell Technologies (NYSE: DELL) przedstawiła wyniki finansowe za pierwszy kwartał roku obrotowego 2022. W tym czasie przychody wzrosły o 12%, osiągając wartość 24,5 mld USD. Firma wygenerowała dochód operacyjny w wysokości 1,4 mld USD, co stanowi wzrost o 96% w porównaniu z tym samym okresem w roku poprzednim oraz dochód operacyjny bez zastosowania GAAP w wysokości 2,7 mld USD, co stanowi wzrost o 26%. Dochód netto wyniósł 938 mln USD, dochód netto bez zastosowania GAAP 1,8 mld USD, a skorygowana EBITDA 3,2 mld USD. Środki pieniężne netto z działalności operacyjnej osiągnęły poziom 2,2 mld USD. Zysk rozwodniony na akcję wyniósł 1,13 USD, czyli urósł o 495%, zaś rozwodniony zysk na akcję bez uwzględnienia GAAP – 2,13 USD, wzrastając o 59%.

– Na całym świecie obserwujemy znaczne przyspieszenie transformacji cyfrowej, co odzwierciedlają nasze wyniki finansowe za pierwszy kwartał. Teraz, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, klienci zwracają się do nas o wsparcie w ich cyfrowym rozwoju. Technologie będą odgrywać coraz istotniejszą rolę w globalnej gospodarce i społeczeństwie. Jesteśmy podekscytowani możliwościami, jakie przed nami stoją i cieszymy się, że w oparciu o dane możemy kształtować przyszłość – mówi Jeff Clarke, dyrektor operacyjny i wiceprezes Dell Technologies.

Dell Technologies zakończył wskazany kwartał ze zobowiązaniami pozostałymi do spłaty w wysokości 42 mld USD oraz środkami pieniężnymi i inwestycjami w wysokości 15,9 mld USD. Od początku roku firma spłaciła 2,5 mld USD długu i skorygowała docelową kwotę spłaty długu na rok obrotowy 2022 do co najmniej 16 mld USD po zakończeniu zapowiadanego procesu wydzielenia VMware.

ZOBACZ: CD Projekt RED zmienił swoje logo! Zaskakujący pomysł

IKEA w Szczecinie otwarta. Tłumy przed sklepem. Prezydent przeciął wstęgę

– W pierwszym kwartale 12-miesięczne przepływy pieniężne z działalności operacyjnej osiągnęły wartość 14,4 mld USD za sprawą silnej pozycji i wyników we wszystkich trzech jednostkach biznesowych. W dalszym ciągu koncentrujemy się na wzmocnieniu struktury kapitałowej, modernizacji podstawowej działalności w zakresie infrastruktury i komputerów osobistych oraz kontynuacji rozwoju hybrydowej i prywatnej chmury, usług brzegowych, telekomunikacyjnych i oferty as-a-Service – mówi Tom Sweet, dyrektor finansowy Dell Technologies.

Na początku maja, podczas konferencji Dell Technologies World, firma ogłosiła nowe oferty usług APEX w modelu as-a-Service oraz zestaw rozwiązań i partnerstw przygotowanych z myślą o wydobyciu większej wartości z danych na obrzeżach, w tym rozwiązań z zakresu inteligentnej produkcji. APEX umożliwia klientom skalowanie infrastruktury IT w zależności od potrzeb związanych z uruchamianiem nowych aplikacji, rozpoczynaniem nowych projektów i zaspokajaniem zmieniającego się zapotrzebowania w organizacji. Wszystkimi tymi usługami zarządza firma Dell, a klienci mają do nich dostęp za pośrednictwem jednej konsoli.

Najnowsze