Dell Technologies przedstawia rekordowe wyniki finansowe za pierwszy kwartał roku obrotowego 2022

2021-06-03 11:26
pieniadze dolar usa banknoty
Autor: shutterstock pieniadze dolar usa banknoty

Firma Dell Technologies (NYSE: DELL) przedstawiła wyniki finansowe za pierwszy kwartał roku obrotowego 2022. W tym czasie przychody wzrosły o 12%, osiągając wartość 24,5 mld USD. Firma wygenerowała dochód operacyjny w wysokości 1,4 mld USD, co stanowi wzrost o 96% w porównaniu z tym samym okresem w roku poprzednim oraz dochód operacyjny bez zastosowania GAAP w wysokości 2,7 mld USD, co stanowi wzrost o 26%. Dochód netto wyniósł 938 mln USD, dochód netto bez zastosowania GAAP 1,8 mld USD, a skorygowana EBITDA 3,2 mld USD. Środki pieniężne netto z działalności operacyjnej osiągnęły poziom 2,2 mld USD. Zysk rozwodniony na akcję wyniósł 1,13 USD, czyli urósł o 495%, zaś rozwodniony zysk na akcję bez uwzględnienia GAAP – 2,13 USD, wzrastając o 59%.

– Na całym świecie obserwujemy znaczne przyspieszenie transformacji cyfrowej, co odzwierciedlają nasze wyniki finansowe za pierwszy kwartał. Teraz, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, klienci zwracają się do nas o wsparcie w ich cyfrowym rozwoju. Technologie będą odgrywać coraz istotniejszą rolę w globalnej gospodarce i społeczeństwie. Jesteśmy podekscytowani możliwościami, jakie przed nami stoją i cieszymy się, że w oparciu o dane możemy kształtować przyszłość – mówi Jeff Clarke, dyrektor operacyjny i wiceprezes Dell Technologies.

Dell Technologies zakończył wskazany kwartał ze zobowiązaniami pozostałymi do spłaty w wysokości 42 mld USD oraz środkami pieniężnymi i inwestycjami w wysokości 15,9 mld USD. Od początku roku firma spłaciła 2,5 mld USD długu i skorygowała docelową kwotę spłaty długu na rok obrotowy 2022 do co najmniej 16 mld USD po zakończeniu zapowiadanego procesu wydzielenia VMware.

ZOBACZ: CD Projekt RED zmienił swoje logo! Zaskakujący pomysł

IKEA w Szczecinie otwarta. Tłumy przed sklepem. Prezydent przeciął wstęgę

– W pierwszym kwartale 12-miesięczne przepływy pieniężne z działalności operacyjnej osiągnęły wartość 14,4 mld USD za sprawą silnej pozycji i wyników we wszystkich trzech jednostkach biznesowych. W dalszym ciągu koncentrujemy się na wzmocnieniu struktury kapitałowej, modernizacji podstawowej działalności w zakresie infrastruktury i komputerów osobistych oraz kontynuacji rozwoju hybrydowej i prywatnej chmury, usług brzegowych, telekomunikacyjnych i oferty as-a-Service – mówi Tom Sweet, dyrektor finansowy Dell Technologies.

Na początku maja, podczas konferencji Dell Technologies World, firma ogłosiła nowe oferty usług APEX w modelu as-a-Service oraz zestaw rozwiązań i partnerstw przygotowanych z myślą o wydobyciu większej wartości z danych na obrzeżach, w tym rozwiązań z zakresu inteligentnej produkcji. APEX umożliwia klientom skalowanie infrastruktury IT w zależności od potrzeb związanych z uruchamianiem nowych aplikacji, rozpoczynaniem nowych projektów i zaspokajaniem zmieniającego się zapotrzebowania w organizacji. Wszystkimi tymi usługami zarządza firma Dell, a klienci mają do nich dostęp za pośrednictwem jednej konsoli.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze