Fatalna luka w popularnej przeglądarce Google Chrome! Koniecznie ją zaktualizuj

2021-07-20 12:54
Google Chrome
Autor: Rex Features/East News

Korzystasz ze znanej przeglądarki Google Chrome? Jeśli jesteś w wielomiliardowej grupie internautów, którzy na co dzień używają Google Chrome, czym prędzej zaktualizuj ją do najnowszej wersji. O sprawie informuje nawet Google. Luka w przeglądarce, która zagraża bezpieczeństwu internautów została oznaczona jako CVE-2021-30561.

Luka w Google Chrome

Przeglądarka internetowa Google Chrome to najpopularniejsze narzędzie do korzystania z internetu. Szacuje się, że korzysta z niej ok. 65 proc. użytkowników sieci - czyli nawet 2 miliardy osób na całym świecie. Ilu z nich padło ofiarą luki w bezpieczeństwie Google Chrome? Tego nie wiadomo, ale sam gigant technologiczny poinformował o zaistniałym problemie. - Mowa o luce o nazwie kodowej CVE-2021-30561. Ma ona status 0-day, co oznacza, że realnie zagrażała użytkownikom, bowiem została upubliczniona, zanim powstała do niej łatka. Większość luk jest wykrywana i łatana przez programistów, zanim ktokolwiek je zauważy, ale czasami hakerzy są szybsi, a do tego udostępniają (lub sprzedają) swoje odkrycie szerokiej publice. Wówczas luka nosi nazwę 0-day - podaje spidersweb.pl.

ZOBACZ: Wielka awaria Google! Nie działa największa wyszukiwarka internetowa na smartfonach

Express Biedrzyckiej - Michał Woś: Z afery mailowej trzeba wyciągnąć wnioski. Nie dochowaliśmy standardów

Google Chrome. Jak zaktualizować przeglądarkę?

Korzystasz z Google Chrome? Sprawdź, czy masz aktualną wersję przeglądarki. Google sam dokonuje aktualizacji, ale lepiej upewnić się, że przebiegła ona prawidłowo i faktycznie posiadamy najnowszą wersję przeglądarki (91.0.4472.164). Jak to zrobić? W Google Chrome klikamy w trzy kropki znajdujące się w prawym górnym rogu przeglądarki. Wybieramy "Ustawienia", a następnie klikamy w "Chrome - informacje" i "Zweryfikuj wersję przeglądarki". Jeśli widnieje informacja o aktualizacji do wersji 91.0.4472.124 (Oficjalna wersja), to oznacza, że posiadasz najnowszą edycję Google Chrome. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze