Google Chrome

i

Autor: Rex Features/East News

Fatalna luka w popularnej przeglądarce Google Chrome! Koniecznie ją zaktualizuj

2021-07-20 12:54

Korzystasz ze znanej przeglądarki Google Chrome? Jeśli jesteś w wielomiliardowej grupie internautów, którzy na co dzień używają Google Chrome, czym prędzej zaktualizuj ją do najnowszej wersji. O sprawie informuje nawet Google. Luka w przeglądarce, która zagraża bezpieczeństwu internautów została oznaczona jako CVE-2021-30561.

Luka w Google Chrome

Przeglądarka internetowa Google Chrome to najpopularniejsze narzędzie do korzystania z internetu. Szacuje się, że korzysta z niej ok. 65 proc. użytkowników sieci - czyli nawet 2 miliardy osób na całym świecie. Ilu z nich padło ofiarą luki w bezpieczeństwie Google Chrome? Tego nie wiadomo, ale sam gigant technologiczny poinformował o zaistniałym problemie. - Mowa o luce o nazwie kodowej CVE-2021-30561. Ma ona status 0-day, co oznacza, że realnie zagrażała użytkownikom, bowiem została upubliczniona, zanim powstała do niej łatka. Większość luk jest wykrywana i łatana przez programistów, zanim ktokolwiek je zauważy, ale czasami hakerzy są szybsi, a do tego udostępniają (lub sprzedają) swoje odkrycie szerokiej publice. Wówczas luka nosi nazwę 0-day - podaje spidersweb.pl.

ZOBACZ: Wielka awaria Google! Nie działa największa wyszukiwarka internetowa na smartfonach

Express Biedrzyckiej - Michał Woś: Z afery mailowej trzeba wyciągnąć wnioski. Nie dochowaliśmy standardów
Sonda
Czy korzystasz z przeglądarki internetowej Google Chrome?

Google Chrome. Jak zaktualizować przeglądarkę?

Korzystasz z Google Chrome? Sprawdź, czy masz aktualną wersję przeglądarki. Google sam dokonuje aktualizacji, ale lepiej upewnić się, że przebiegła ona prawidłowo i faktycznie posiadamy najnowszą wersję przeglądarki (91.0.4472.164). Jak to zrobić? W Google Chrome klikamy w trzy kropki znajdujące się w prawym górnym rogu przeglądarki. Wybieramy "Ustawienia", a następnie klikamy w "Chrome - informacje" i "Zweryfikuj wersję przeglądarki". Jeśli widnieje informacja o aktualizacji do wersji 91.0.4472.124 (Oficjalna wersja), to oznacza, że posiadasz najnowszą edycję Google Chrome. 

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze