Ile Polacy muszą pracować na nowego iPhone'a 11? [INFOGRAFIKA]

2019-09-16 12:50 ŁT
Nowy iPhone
Autor: materiały Apple

Pensje w Polsce rosną i to nie tylko ta ustawowa - minimalna. Z drugiej strony mamy nowy smartfon marki Apple - iPhone 11, który podobnie jak poprzednie modele, do najtańszych nie należy. Ile statystyczny Kowalski musi pracować, aby móc pozwolić sobie na zakup nowego smartfona giganta technologicznego?

Firma Apple zaprezentowała najnowsze modele swoich smartfonów, czyli iPhone 11, iPhone 11 Pro i iPhone 11 Pro Max. Nowe telefony od 13 września można rezerwować drogą internetową, a od 20.09 będą one też dostępne w sklepach.

ZOBACZ TEŻ: Nowy iPhone 11, 11 Pro i 11 Pro Max – cena, jak kupić i gdzie?

W zależności od parametrów iPhone'a 11, cena nowych modeli waha się od giganta od 3599 zł do najdroższej wersji modelu Pro Max - 7449 zł. Zespół analityczny Picodi.com postanowił zestawić cenę smartfona iPhone 11 Pro (model 64 GB) z przeciętnym wynagrodzeniem w poszczególnych krajach, aby wyliczyć liczbę dni, niezbędnych do przepracowania w celu zakupu tego urządzenia - czytamy na stronie picodi.com.

Do wyliczenia użyto przeciętnego wynagrodzenia w naszym kraju za II kwartał 2019 roku (dane GUS) - 4839 zł brutto (3438 zł netto). Pensja statystycznego Polaka wymaga 31,8 dnia pracy, aby możliwy był zakup tegorocznego flagowego modelu iPhone’a - przy założeniu, że całe wynagrodzenie przeznaczamy jedynie na kupno nowego telefonu komórkowego. A jak sytuacja wygląda w innych krajach?

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Rusza oficjalny sklep internetowy marki Huawei. Lewandowski już z niego skorzystał

Źródło: Picodi.com

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze