Huawei Watch 3 pro

i

Autor: materiały prasowe Huawei Watch 3 pro

Najlepszy smartwatch w historii? Jest parę niedociągnięć

2021-07-16 0:34

Rewolucyjny, piękny, wytrzymały, z własnym oprogramowaniem, z niezwykle wydajną baterią, uniwersalny, ale też niestety strasznie drogi. Tak skrócie można opisać nowość ze stajni giganta technologii - Huaweia. Seria Watch 3 rzuca konkurencję na łopatki i zmusza do jeszcze bardziej wytężonej konkurencji. Jak wygląda użytkowanie Huawei Watch 3 Pro na co dzień?

Pierwszy efekt? WOW

Tutaj nic się nie zmieniło - wizualnie najnowsza seria Huawei Watch 3 robi ogromne wrażenie. Smartwatch wyróżnia się eleganckim designem, podobnie jak poprzednie modele marki. Za elegancją idzie również jakość. Tarcza zegarków z serii Watch 3 pokryta jest wysokiej jakości szkłem, a dzięki zastosowaniu nanopowłoki ochronnej, wyświetlacz jest odporny na zarysowania i ślady odcisków palców. Spód koperty w Huawei Watch 3 Pro wykonany jest z przyjaznego dla skóry, ceramicznego materiału – dzięki temu jego powierzchnia jest przyjemna w dotyku i gładka, co pomaga w stałym i dokładnym monitorowaniu tętna. Tarcza zegarka wykonana jest ze stopu tytanu klasy lotniczej, połączonego z kryształami szafiru, co gwarantuje najwyższą jakość i trwałość. Obrotowy pierścień 3D umożliwia wygodne i precyzyjne powiększanie i pomniejszanie obrazów oraz sterowanie opcjami menu.

ZOBACZ: Aplikacja mobilna H&M zintegrowana z HMS i dostępna w AppGallery

Bajecznie drogi zegarek Roberta Lewandowskiego. Kosztuje fortunę! | Futbologia

Ultra wytrzymała bateria. Jest jeden haczyk

Producent zachwala Watch 3 Pro skupiają się na niezwykle wydajnej baterii - ma działać nawet do 3 tygodni na jednym ładowaniu. Oczywiście jedynie w trybie ultra, co oznacza ograniczenie w użytkowaniu. Chcąc pociągnąć na jednym ładowaniu do 3 tyg.  dezaktywujemy interfejs HarmonyOS, zainstalowane przez nas aplikacje oraz czip eSIM. Coś za coś. Watch 3 Pro wytrzyma 7 dni w trybie LTE oraz 5 dni w trybie smart (podczas korzystania z funkcji eSIM). Model Watch 3 w trybie ultra umożliwia do 2 tygodni pracy na jednym ładowaniu, natomiast w przypadku korzystania z eSIM – do 3 dni. Na plus należy odnotować - w obydwu modelach, błyskawiczne ładowanie. Zaledwie 10 minut bezprzewodowego ładowania pozwala na doładowanie baterii do 20% i 15 godzin pracy w trybie LTE.

Dodatkowo za sprawą wsparcia dla standardu Qi sprawia, do ładowania można można użyć nie tylko ładowarki dołączonej do zestawu, ale i większość ładowarek indukcyjnych, a nawet skorzystać z ładowania zwrotnego w telefonach.

Potencjał na przyszłość

Dzięki 2 GB RAM-u Huawei Watch 3 Pro potrafi także utrzymać w tle kilka otwartych aplikacji i sprawnie się między nimi przełączać. W AppGallery  dostępny na zegarku jest niewiele aplikacji, ale podobnie jak w przypadku aplikacji na smartfony huawei, ich liczba będzie systematycznie rosła. Huawei Watch 3 to pierwszy smartwatch chińskiego giganta wyposażony w autorski system HarmonyOS, który został wyposażony w nowy wygląd interfejs wyświetlacza – menu aplikacji oparte jest na motywie szachownicy, dzięki czemu odczytywanie informacji jest proste i wygodne. Huawei Watch 3 Pro umożliwia korzystanie z tarcz w formie interaktywnej, dzięki możliwości tworzenia spersonalizowanych animacji oraz wgrywania zdjęć czy filmów (wideo w zwolnionym tempie lub filmów poklatkowych).

Sonda
Czy korzystasz ze smartwatcha w trakcie uprawiania sportu?

eSIM. Przyszłość komunikacji

Smartwatche z serii Watch 3 obsługują usługę eSIM, dzięki czemu użytkownik może korzystać z tego samego numeru telefonu w smartfonie i w smartwatchu. Smartwatche obsługują również tryb SOS, dzięki któremu w nagłych przypadkach można połączyć się telefonicznie z lokalnymi służbami ratunkowymi. Urządzenia wyposażone są w funkcje umożliwiające śledzenie informacji o taksówkach czy statusu lotu podczas podróży, bez konieczności wyjmowania smartfona. Niestety funkcja eSIM jest niedostępna u polskich operatorów komórkowych. Podobnie sytuacja ma się z NFC, czyli płatnościami zbliżeniowymi. Watch 3 je posiada, ale nie są obsługiwane w Polsce.

Smartwatch z funkcjami zegarka sportowego

To co znamy w poprzednich modeli, to obsługiwanie wielu trybów sportowych. Smartwatche z serii Watch 3 mają w zestawie aż 100 trybów sportowych, w tym 19 profesjonalnych dyscyplin, 12 rodzajów aktywności na świeżym powietrzu oraz 7 treningów halowych. Urządzenia rejestrują kluczowe dane takie, jak czas trwania treningu, spalone kalorie, tętno, postęp ćwiczeń czy czas regeneracji. Huawei Watch 3 i Watch 3 Pro wyposażone są w precyzyjny czujnik, który wykrywa temperaturę skóry na nadgarstku oraz temperaturę otoczenia, dzięki czemu monitoruje zmiany temperatur i wyświetla przypomnienia, jeśli istnieje ryzyko wystąpienia gorączki. Ponadto smartwatche wykrywają czynność mycia rąk i pomagają zadbać o odpowiedni czas wykonywania tej czynności, czyli co najmniej 20 sekund. Urządzenia obsługują także ulepszoną technologię TruSeen™ 4.5 z całodobowym monitorowaniem pulsu oraz natlenienia krwi SpO2, a także możliwość mierzenia poziomu stresu i jakości snu. 

Cena Huawei Watch 3

Najnowszy zegarek Huaweia dostępny jest w kilku wersjach. Ich ceny prezentują się następująco: Huawei Watch 3 Active (pasek z fluoroelastomeru) - 1699 zł; Huawei Watch 3 Classic (pasek ze skóry) - 1799 zł; Huawei Watch 3 Pro Classic (pasek ze skóry) - 1999 zł; Huawei Watch 3 Pro Elite (bransoleta z tytanu) - 2399 zł.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze