Nowe technologie

i

Autor: materiały prasowe Nowe technologie

Nowoczesne technologie pomogą sklepom, hotelom i restauracjom w czasach epidemii

2020-05-11 14:07

Powolne odmrażanie gospodarki i znoszenie kolejnych zakazów daje nadzieję wielu firmom na przetrwanie i powrót do normalności. Sklepy, galerie handlowe, hotele, restauracje muszą jednak mierzyć się z wymaganiami reżimu sanitarnego. Z pomocą przychodzą firmy technologiczne, które oferują bezdotykowe kamery termowizyjne monitorujące każdego pracownika czy klienta w ich zasięgu oraz nośniki naklejek podłogowych, które pomagają utrzymać odpowiedni dystans społeczny.

Dystans społeczny
W czasach pandemii dwie najważniejsze kwestie to: dystans społeczny i regularny pomiar temperatury ciała. Obowiązuje wymóg zachowania bezpiecznej odległości od innych osób podczas przebywania w miejscach publicznych. Jednym z najpopularniejszych obecnie rozwiązań jest stosowanie naklejek podłogowych, które wyznaczają bezpieczną odległość 2 metrów. Jednak przygotowanie, produkcja i dystrybucja takich naklejek wymagają sporych nakładów pracy i czasu, a sklepy, apteki, butiki, supermarkety, hotele, restauracje, instytucje publiczne chcą jak najszybciej otworzyć się dla klientów i ponownie generować zyski. Z pomocą przychodzą firmy technologiczne. Komputronik Biznes i OKI Europe oferują nośniki naklejek podłogowych i materiały do samodzielnego przygotowania. Dzięki temu firmy mogą błyskawicznie zaprojektować i wydrukować znaczniki, które będą spełniać obowiązujący reżim sanitarny.
 
Kontrola temperatury ciała
To zalecenie Ministerstwa Zdrowia dotyczy nie tylko osób indywidualnych, ale przede wszystkim instytucji publicznych, firm, sklepów, hoteli i restauracji. Pracownicy, klienci i goście tych obiektów powinni być na bieżąco kontrolowani. Jednak trudno sobie wyobrazić, żeby w hali produkcyjnej, w sklepie wielkopowierzchniowym czy hotelu badać indywidualnie każdą osobę. Ponownie z pomocą przychodzą firmy technologiczne, które oferują bezdotykowe kamery termowizyjne, które monitorują każdego pracownika czy klienta, który znajduje się w ich zasięgu.

Jak to działa
Sposób działania tych urządzeń jest prosty. Kamera automatycznie wychwytuje sylwetkę każdej osoby i bada temperaturę ciała. Pracownik centrali na ekranie może obserwować badane osoby i od razu widzi, czy mają one zwiększoną temperaturę ciała. Jeśli tak, to system natychmiast wysyła alert z powiadomieniem, a pracownik centrali może szybko przekazać wizerunek danej osoby do pracownika ochrony czy innej osoby, która błyskawicznie podejdzie do potencjalnie chorej osoby i ją odizoluje. Co ważne pomiar odbywa się tylko w obrębie twarzy, kamera nie reaguje na podwyższoną temperaturę przedmiotów, np. kubka z kawą.

- Razem z naszym partnerem, marką Seecom, oferujemy innowacyjne i skuteczne rozwiązanie. Praktycznie każda firma, sklep, instytucja publiczna może w łatwy sposób wyposażyć się w nasze urządzenie i zadbać o bezpieczeństwo swoich pracowników i klientów. To rozwiązanie daje przede wszystkim gwarancję skuteczności i pozwala zaoszczędzić czas. Wszystko dzieje się automatycznie, bez kontaktu z innymi osobami. Jestem przekonany, że w najbliższym czasie te rozwiązania będą nam towarzyszyć na każdym kroku - mówi Jarosław Bańkowski, Dyrektor Sprzedaży Komputronik Biznes.

Super Biznes 7 V
Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze