Nowoczesny smartfon czy tablet nie musi być drogi

2020-05-26 12:17 Materiał Partnerski

Rozmowa z Krzysztofem Tomczykiem, ekspertem HUAWEI

Krzysztof Tomczyk, ekspert HUAWEI
Krzysztof Tomczyk, ekspert HUAWEI

– Zakup smartfona czy tabletu to ważna inwestycja w domowym budżecie. Czy rzeczywiście musimy wydawać powyżej 1000 zł, żeby korzystać z nowoczesnego telefonu przez lata? 

– Oczywiście, że nie trzeba wydawać 1000 zł. Choćby teraz Huawei wprowadza na rynek dwa nowe modele smartfonów - Y6p iY5p. Pierwszy kosztuje 599 zł, drugi –zaledwie 399 zł. W naszej ofercie pojawił się też wydajny i niedrogi tablet – MatePad T8, za 399 zł. Zawsze warto się sugerować stosunkiem jakości do ceny. Kierujmy się parametrami urządzenia, ale także prezentami, jakie oferują producenci.

– Jakie są najważniejsze rzeczy, o których trzeba pamiętać przy wyborze smartfona?

– Niezależnie od tego, dla kogo kupujemy telefon, dziecku, osobie starszej czy po prostu sobie, zawsze trzeba patrzeć na pojemność baterii. Powinna wynosić przynajmniej 5000 mAh, co zagwarantuje niezakłóconą pracę nawet przez 2 dni. Ważny jest też wyświetlacz –ten powyżej 6 cali zapewni odpowiednią czytelność, ale też zagwarantuje wygodę trzymania urządzenia wr ęku. Oba nowe modele Huawei mają dobre baterie, wąskie ramki i aparaty fotograficzne o dobrych możliwościach. Zwłaszcza Y6p wyróżnia się potrójnym aparatem fotograficznym z obiektywem szerokokątnym. Zrobimy nim także zdjęcia z efektem bokeh, czyli rozmytego tła. Ponadto użytkownicy nowych smartfonów Y mogą korzystać z bezterminowego i bezpłatnego dostępu do map Polski i nawigacji AutoMapa. Wystarczy pobrać aplikację AutoMapa ze sklepu Huawei AppGallery.

– Na co zwrócić uwagę, gdy kupujemy urządzenia dla najmłodszych?

– Smartfon czy tablet dla najmłodszych powinien być poręczny i lekki oraz mieć pojemną baterię. Te warunki spełnia MatePad T8. Został wyposażony w baterię 5100 mAh. Pełne naładowanie umożliwia oglądanie video nawet przez 12 godzin. Liczą się także dodatkowe funkcje, dedykowane najmłodszych co sprzęt. Huawei MatePad T8 został wyposażony w kącik dziecięcy z aplikacjami specjalnie dla dzieci, umożliwia też rodzicom kontrolę nad czasem, jakie dziecko spędza na korzystaniu z tabletu, a aplikacja Bezpieczna Rodzina pozwala kontrolować bezpieczeństwo pociechy. Nastolatkom spodoba się z pewnością aplikacja Tidal i Empik GO. Wystarczy pobrać tą ostatnią ze sklepu AppGallery, aby cieszyć się z trzymiesięcznego dostępu do ebooków i audiobooków. Oferta ta dostępna jest nie tylko na tablet, ale też na nowe smartfony Huawei – Y6p i Y5p

– A dla seniora?

– Dla seniora ważny jest duży wyświetlacz, im większy, tym lepiej. Ekran w smartfonie Huawei Y6p zajmuje ponad 88 proc. wyświetlacza. Smartfony z serii Y pozwalają uruchomić „tryb uproszczony”, który ułatwia korzystanie ze smartfona przez osoby starsze. Dostosować można również wielkość czcionek do preferencji użytkownika. Seniorom spodobać się też może Radio FM –w smartfonie Y6p działa ono bez transmisji danych.

Czytelnicy, zainteresowani tematyką smartfonów i tabletów, mogą przysyłać pytania do eksperta na adreshuawei@grupazpr.pl. Ekspert odpowie na każde pytanie. Odpowiedzi zamieścimy w następnym numerze „Super Express” TV.

Najnowsze