Free Now

i

Autor: Materiały prasowe

Szczepisz się na COVID-19? Taksówki zwrócą koszt przejazdu!

2021-02-08 11:09

FREE NOW, aplikacja do zamawiania przejazdów, zapewnia pomoc w przejazdach na szczepienie przeciwko Covid-19 w obrębie 7 polskich miast: Warszawy, Krakowa, Trójmiasta, Poznania, Wrocławia, Łodzi i Katowic. FREE NOW planuje zwrócić koszty blisko 10000 przejazdów taksówką w ramach pomocy polskim pasażerom w dojazdach na szczepienie. To pierwsza tego typu inicjatywa wśród firm i platform taxi w Polsce.

Inicjatywa FREE NOW „Taksówką na szczepienie”, powstała głównie z myślą o osobach, które obecnie się szczepią: czyli z grupy zero, a także o potrzebujących i seniorach, którzy nie mają możliwości samodzielnego dojazdu na szczepienia i powrotu. Do skorzystania z oferty FREE NOW zachęca więc też osoby, które mają pod opieką osoby starsze lub potrzebujące. Podobne działania FREE NOW prowadzi również w innych siedmiu krajach europejskich, m.in. Niemczech, Hiszpanii i Włoszech. FREE NOW zamierza przeznaczyć 1 milion EUR na przejazdy do punktów szczepień w Europie - czytamy w komunikacie firmy.

Dziwne opisy transakcji kartą w bankowych aplikacjach. Klienci domagają się wyjaśnień

Sonda
Czy zaszczepisz się przeciwko Covid-19?

- Jesteśmy usługą mobilności miejskiej i czujemy się zobowiązani wobec mieszkańców miast, by być dla nich dostępni w sytuacjach, w których potrzebują wygodnego, bezpiecznego i szybkiego dojazdu na miejsce. Wierzymy, że nasza oferta transportu na szczepienia będzie realną pomocą dla osób, które mogą jej potrzebować. Naszą inicjatywą chcemy także zwrócić uwagę na osoby samotne, starsze i chore, które są wśród nas i wymagają wsparcia. Apelujemy, by każdy z nas zastanowił się, czy w swoim otoczeniu ma taką osobę - może to być sąsiad lub rodzic mieszkający w innym mieście. FREE NOW umożliwia realizację tej pomocy, oferując wygodną aplikację, której zaletą jest możliwość zdalnego zamówienia i bezgotówkowego opłacenia przejazdu, także dla osoby trzeciej. Koszty tych przejazdów zwrócimy w pełni lub w większości, na podstawie rachunku za kurs, który osoba zamawiająca otrzymuje automatycznie na swój adres email - mówi Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający FREE NOW w Polsce.

Otwarte galerie świecą pustkami

Jak skorzystać z inicjatywy „Taksówką na szczepienie”?

Aby skorzystać ze zwrotu kosztów za dojazd taksówką FREE NOW na szczepienie, należy przesłać w formularzu:

1. Zdjęcie lub skan dowolnego dokumentu potwierdzającego wizytę na szczepieniu,

2. Rachunek za przejazd FREE NOW z adresem punktu szczepienia jako początkowym lub docelowym. Rachunek za przejazd pasażer otrzymuje na swój adres e-mail po każdym kursie.

FREE NOW zobowiązuje się zwrócić do 25 zł za każdy przejazd osoby szczepionej (czyli do 50 zł za dojazd i powrót z punktu szczepień). Ponad 85 proc. przejazdów w opcji Lite+Screen we FREE NOW wynosi mniej niż ta kwota - zapewnia przewoźnik. Jeden użytkownik może otrzymać zwroty z 2 przejazdów.

Kierowcy otrzymują pełną kwotę za przejazd. Zwrot kosztów dla szczepionych osób pokrywany jest w pełni z budżetu FREE NOW. Przejazd odbywa się autem wyposażonym w przesłonę ochronną.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze