Uber obniża ceny w Polsce! Koszt minimalnego przejazdu spadł do 8 złotych

2019-09-06 13:17 ŁT
Uber
Autor: Flickr/Stock Catalog

Amerykańska firma zrzeszająca kierowców z użytkownikami aplikacji Uber wprowadziła nowy cennik usług przewozowych dla klientów w Warszawie. Opłata minimalna za przejazd została obniżona z 10 zł na 8 zł, a za każdy przejechany kilometr użytkownicy zapłacą złotówkę, czyli o 30 groszy mniej niż wcześniej.

Dobra wiadomość dla użytkowników popularnej aplikacji. Obniżki cen dotyczą nie tylko opłaty minimalnej czy opłaty za jeden kilometr jazdy. W dół poleciał też koszt opłaty początkowej i opłatę za anulowanie kursu. Wśród kilku obniżek, Uber podniósł też cenę za minutę przejazdu. 

ZOBACZ TEŻ: Zapłacił na Ubera ponad 40 tys. zł! Aplikacja pobierała sto razy więcej pieniędzy

Nowy cennik Ubera:
- opłata za kilometr – spadek z 1,30 zł do 1,00 zł;
- opłata za minutę – wzrost z 0,25 zł do 0,35 zł zł;
- opłata początkowa – spadek z 4 zł do 3 zł;
- opłata minimalna – spadek z 10 zł do 8 zł;
- opłata za anulowanie kursu – spadek z 10 zł do 8 zł.

Przykładowe ceny przejazdów z UberX w nowych cenach: Centrum Nauki Kopernik – Pałac Kultury i Nauki to 8,00 zł (o dwa złote mniej niż dotychczas); Dworzec Centralny – Lotnisko Chopina - 18,6 zł (wcześniej 20,7 zł); Centrum Handlowe Arkadia – Galeria Mokotów - 20,1 zł (22,3 zł). Uber podkreśla, że "sugerowane ceny w oparciu o średnią cenę przejazdów z UberX na wybranych trasach, w dni powszednie, bez mnożnika".

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Mytaxi zmienia się na FREE NOW i oferuje nowe usługi [ZDJĘCIA]

- Zmiana polityki cenowej Ubera to kolejny krok w kierunku większego udostępnienia platformy mieszkańcom polskich miast, którzy już teraz korzystają z niej częściej niż z innych aplikacji. Jak wynika z badań firm Selectivv i ORB International, Uber jest dziś w wielu polskich miastach najpopularniejszą aplikacją do przemieszczania się, a w samej tylko Warszawie korzysta z niego co trzeci mieszkaniec stolicy. Najnowsza zmiana cennika ma sprawić, że jeszcze więcej osób zdecyduje się zostawić własne auta w domu i wypróbować przejazdy z Uberem - przekonuje amerykański gigant w komunikacie prasowym.

Najnowsze