Z platformy iWolontariusz skorzystają wolontariusze WOŚP, którzy zarejestrują się na stronie. Portal będzie sukcesywnie rozwijany i wzbogacany o nowe, użyteczne funkcjonalności, których celem będzie ułatwianie komunikacji, zacieśnianie relacji oraz wsparcie kwestowania.
Zobacz koniecznie: O co chodzi z serduszkami WOŚP?
We współpracy z firmą Mastercard powstały także specjalne eSkarbonki – zupełnie nowe narzędzie wspierające kwestowanie. Każdy wolontariusz będzie mógł wygenerować i udostępnić swój unikalny link, za pomocą którego będzie można wpłacać darowizny m.in. poprzez portfel cyfrowy Masterpass.
W ten sposób każdy wolontariusz WOŚP może kwestować w dwojaki sposób: z tradycyjną, tekturową skarbonką, w dniu Finału WOŚP, a także, już od 4 stycznia, za pomocą elektronicznej skarbonki od Mastercard, udostępniając wygenerowany przez siebie link, np. na swoich profilach w mediach społecznościowych. Środki zebrane przez wolontariusza, zarówno za pomocą fizycznej skarbonki, jak i tej elektronicznej, zostaną przekazane WOŚP jako zgromadzone przez konkretną osobę. W ten sposób, po raz pierwszy wolontariusze otrzymają możliwość sumarycznego kwestowania również online, dzięki czemu zbiórka pieniędzy w sieci nabierze nowego wigoru.
Kwestę online wolontariusze WOŚP będą mogli prowadzić z wykorzystaniem nowego rozwiązania pod nazwą Masterpass od Mastercard. Jest to elektroniczny portfel, w którym można „zapisać" różne karty płatnicze, aby następnie dokonywać płatności online. Dane karty płatniczej wpisuje się w Masterpass tylko raz, a przy każdym kolejnym zakupie jedynie wybiera jedną z kart z listy. Dodatkowo, dane kart są szyfrowane i wykorzystują inne nowoczesne zabezpieczenie. Dzięki temu darczyńcy będą mogli wpłacać pieniądze do eSkarbonki wybranego przez siebie wolontariusza w sposób wygodny i bezpieczny.
Sprawdź również: 26. finał WOŚP. Ile Owsiak zebrał pieniędzy przez 25 lat [ZDJĘCIA]
Wprowadzenie eSkarbonek zintegrowanych z portfelem Masterpass ma ułatwić Polakom angażowanie się w dobroczynność – zwłaszcza, że płatności kartą w internecie stale zyskują na popularności. Według danych NBP w ciągu pierwszego półrocza 2017 r. wartość takich transakcji wynosiła 3,7 mld zł i wzrosła o 31% w porównaniu do zeszłego roku.
- Zdecydowanie największą grupę wolontariuszy stanowią ludzie młodzi, dla których media społecznościowe to codzienność. Chcemy wykorzystać potencjał ich aktywności w sieci, dlatego we współpracy z firmą Mastercard przygotowaliśmy eSkarbonki, czyli wirtualne puszki, które można udostępniać na Facebooku czy Twitterze – mówi Jurek Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP . - To kolejna opcja wsparcia Orkiestry, a dla nas szansa, by odmieniać trudną rzeczywistość i pomagać w wyrównywaniu szans w leczeniu noworodków w całej Polsce - dodał.
Co roku Mastercard przygotowuje Bezcenne Niespodzianki związane z WOŚP. W 2017 r. było nią przekazanie na ręce Jurka Owsiaka, fana The Rolling Stones, oryginalnej gitary Micka Jaggera. Instrument został wystawiony na aukcję i ostatecznie został wylicytowany za pokaźną kwotę 175 tys. zł Cały dochód trafił na konto Fundacji. Rok wcześniej pozytywnie zaskoczona została 9-letnia Amelka z Rybnika, wolontariuszka WOŚP. Jej marzeniem było poznanie Jurka Owsiaka. W dniu 9. urodzin dziewczynki Dyrygent WOŚP zjawił się w jej szkole i wręczył jej kartki z życzeniami oraz zaproszenie do odliczania „Światełka do nieba" wspólnie ze swoim idolem na scenie pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie.
Źródło: Mastercard