Xiaomi

i

Autor: Materiały prasowe Xiaomi

Xiaomi trzecim producentem smartfonów na świecie. Nowe dane za III kwartał 2020

2020-11-01 14:37

Według trzech niezależnych firm analitycznych – Canalys, Counterpoint oraz IDC, Xiaomi, globalny lider technologiczny, w trzecim kwartale 2020 roku, było trzecim największym producentem smartfonów na świecie.

Według firmy badawczej Canalys, w trzecim kwartale 2020 roku, Xiaomi wprowadziło na rynek 47,1 mln urządzeń i miało 13,5% udziału w światowym rynku smartfonów, notując największy 45% wzrost rok do roku, spośród TOP 5 producentów na świecie. W Europie, która jest jednym z kluczowych rynków, Xiaomi zwiększyło swój udział dostaw smartfonów o 88% - podkreślił Mo Jia, analityk Canalys.

ZOBACZ KONIECZNIE: TO KONIEC popularnej aplikacji Endomondo! Jak nie stracić danych i je przenieść?

Z kolei dane Counterpoint, wskazują, że w trzecim kwartale 2020 roku, Xiaomi wprowadziło na rynek 46,2 mln urządzeń i miało 13% udziału w światowym rynku. Firma zanotowała 46% wzrost dostaw rok do roku oraz 75% wzrost kwartał do kwartału. Były to najlepsze wyniki spośród TOP 5 producentów smartfonów na świecie. 46,2 mln urządzeń w III kwartale 2020 roku było najlepszym kwartalnym wynikiem w historii firmy – podkreślił Abhilash Kumar, analityk Counterpoint.

Według danych IDC, w trzecim kwartale 2020 roku, Xiaomi wprowadziło na rynek 46,5 mln smartfonów i miało 13,1 proc. udziału w światowym rynku, notując największy 42 proc. wzrost dostaw rok do roku spośród TOP 5 producentów smartfonów na świecie.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Polska premiera serii Mi 10T. Nowe smartfony i produkty ekosystemowe [ZDJĘCIA]

- W tych trudnych czasach w Xiaomi łączymy siły z naszymi partnerami biznesowymi, aby sprostać obecnym wyzwaniom. Dokładamy wszelkich starań, aby skonsolidować nasz system sprzedaży detalicznej online i offline oraz wprowadzić dla Mi Fanów, klientów w Polsce i w innych częściach świata coraz więcej innowacyjnych produktów w przystępnych cenach. Jako firma z 10-letnim stażem cieszymy się, że dane przedstawione przez trzy niezależne firmy badawcze odzwierciedlają naszą wizję dostarczania innowacji dla każdego – powiedział Andrew Wong, General Manager w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, krajów nordyckich i bałtyckich.

Pół roku pracy zmarnowane.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze