Zbuduj swoją własną ikonę motoryzacji. Land Rover Defender od Lego Technic [ZDJĘCIA]

2019-11-17 5:58 ŁT
Lego Technic Land Rover
Autor: materiały prasowe Lego Technic Land Rover

Opracowany w ścisłej współpracy z marką Land Rover, zestaw LEGO® Technic Land Rover Defender miał swoją premierę równolegle z prezentacją prawdziwego modelu New Defender podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego Frankfurt Motor Show we wrześniu br. Imponująca replika z klocków LEGO wiernie odzwierciedla swój ikoniczny pierwowzór.

Projektowanie samochodów to sztuka na światowym poziomie, a LEGO Technic słynie z tworzenia idealnych replik kultowych pojazdów. Nastoletnich i dorosłych fanów samochodów terenowych ucieszy więc wprowadzenie na rynek kolekcjonerskiego zestawu LEGO Technic Land Rover Defender. Klockowy model składa się z 2 573 części, łącząc nieograniczoną kreatywność LEGO z rozpoznawalną sylwetką i niezrównanymi możliwościami nowej wersji Land Rover Defendera - czytamy w komunikacie prasowym firmy.

ZOBACZ TAKŻE: Niezwykła gratka dla fanów motoryzacji i kultowych klocków LEGO! [ZDJĘCIA]

LEGO Technic Land Rover Defender ma mnóstwo realistycznych elementów i funkcji, co daje niesamowitą przyjemność budowania. Wyposażony jest w najbardziej zaawansowaną technologicznie czterobiegową, sekwencyjną skrzynię biegów LEGO Technic, jaką kiedykolwiek stworzono - z dwiema dźwigniami do przełączania wysokich i niskich biegów oraz z selektorem (nowość z 2019 roku). Ta niezwykła replika ma również schowany pod maską, sześciocylindrowy silnik rzędowy z ruchomymi tłokami, napęd na wszystkie koła z trzema mechanizmami różnicowymi, niezależne zawieszenie obu osi, autentyczne nadwozia i felgi oraz przyczepne opony. Wszystko zaprojektowano tak, by miłośnicy motoryzacji i fani LEGO mogli czerpać z zabawy jak najwięcej radości.

LEGO Technic Land Rover Defender charakteryzują także czyste, nowoczesne linie i wyprofilowana powierzchnia karoserii. Chcąc jak najdokładniej oddać wygląd i wyposażenie nowego Defendera, twórcy zadbali o wszystkie elementy, w tym działającą wyciągarkę, bagażnik dachowy ze schowkiem, kufer, drabinę i maty trakcyjne. W kabinie znajduje się ruchoma kierownica, pełna detali deska rozdzielcza, a w bagażniku umieszczono koło zapasowe.

- Łącząc różne elementy LEGO, dzieci mogą zbudować wszystko, co tylko sobie wyobrażą. Jestem szalenie podekscytowany tym nowym modelem. Nasi projektanci wykonali naprawdę imponującą robotę! Razem z firmą Land Rover połączyliśmy elementy, projekt i innowacyjną inżynierię. W efekcie powstał zestaw, który potwierdza, że zabawa klockami LEGO jest nieograniczona i niezwykle kreatywna, a z LEGO Technic możesz budować naprawdę - mówi Niels Henrik Horsted, Marketing Director w Grupie LEGO.

SPRAWDŹ TEŻ: Grupa LEGO powiększyła przychód do 14,8 miliarda koron duńskich w pierwszej połowie 2019 roku

Zestaw jest dostępny od 1 października w rekomendowanej cenie 849,99 zł. Informacje o LEGO Technic Land Rover Defender:

- LEGO Technic Land Rover Defender ma ok. 22 cm wysokości, 42 cm długości i 20 cm szerokości
- Model składa się z 2 573 elementów
- Użyte kolory to żywa zieleń, szarość i czerń
- Model zawiera kolekcję oryginalnych naklejek
- Jest przeznaczony dla dzieci w wieku 11+
- Rekomendowana cena: 849,99 PLN
- Produkt jest dostępny globalnie od 1 października 2019 r.

- Samochód Land Rover Defender i klocki LEGO to ikony znane na całym świecie, a wprowadzenie na rynek nowego Defendera to idealny czas, by pokazać się razem. Poziom szczegółowości i inżynierii, dzięki której mógł powstać model LEGO, doskonale odzwierciedla pracę naszych konstruktorów. To właśnie oni wprowadzili nowego Land Rover Defendera - ikonę motoryzacji - w XXI wiek - dodaje Joe Sinclair, Director of Branded Goods and Licemsing w firmie Jaguar Land Rover.