10 najbogatszych celebrytek na świecie [GALERIA]

2017-05-21 19:41

W pierwszej pięćdziesiątce najlepiej zarabiających celebrytów magazynu Forbes znalazło się zaledwie dziesięć kobiet, z czego jedna z nich dostała się do rankingu tylko dzięki towarzystwu najbogatszych pisarzy. W związku z tym zamieszczamy alternatywną listę dziesięciu najbogatszych celebrytek świata.

1. Taylor Swift (piosenkarka). Majątek: 170 mln dolarów

Niekwestionowaną liderką rankingu została amerykańska piosenkarka pop i country, Taylor Alison Swift. Majątek sięgający 170 mln dolarów zapewnił jej pierwsze miejsce na podium wśród najbogatszych celebrytów na świecie Forbesa. Urodzona w 1989 r. wokalistka wsławiła się tym, że wygrała wojnę z Apple. Amerykański gigant uruchamiał usługę Music, w ramach której pierwsze trzy miesiące odsłuchiwania utworów muzycznych miały być bezpłatne, jednak pod naciskiem Taylor Swift zmienił zasady płatności.

2. Adele (piosenkarka). Majątek: 80,5 mln dolarów

Majątek drugiej pod względem bogactwa celebrytki na świecie jest przeszło dwa razy mniejszy. 80,5 mln dolarów zapewniło Adele 9. miejsce w rankingu Forbesa. Porównywana często do Amy Winehouse wokalistka jest o rok młodsza od Taylor Swift. W tym roku została okrzyknięta najbogatszą artystką brytyjską.

3. Madonna (piosenkarka). Majątek: 76,5 mln dolarów

W dalszym ciągu z piedestału nie schodzi ikona muzyki pop – Madonna, która posiada 76,5 mln dolarów. Zawojowała świat takimi utworami, jak „Like a virgin", a także utrwaliła swój wizerunek gwiazdy, która ubiera się z klasą, uwielbia roznegliżowane stroje i odważne teledyski. Ulubienica gejów i przyjaciółka Eltona Johna, w życiu prywatnym jest bardzo surową matką. W tym roku udało jej się obronić 12. pozycję w rankingu Forbesa.

4. Ellen DeGeneres (aktorka telewizyjna, prezenterka). Majątek: 75 mln dolarów

Tuż za Madonną, na 13. pozycji uplasowała się Ellen DeGeneres, którama tylko ok. 1,5 mln mniej niż jej konkurentka. O aktorce zrobiło się głośno dzięki programowi „The Ellen DeGeneres Show", w którym gości przed kamerą znanych celebrytów. W 2008 r. pobrała się ze swoją wieloletnią partnerką, Portią de Rossi (bohaterka serialu „Ally McBeal"), która dwa lata później przyjęła nazwisko żony.

5. Rihanna (piosenkarka). Majątek: 75 mln dolarów

Pochodząca z Barbadosu Rihanna śpiewała od najmłodszych lat. Zapragnęła zostać ciemnoskórą Madonną i chyba jej się udało. Jej rodzinna miejscowość świętuje ten sukces co roku, obchodząc święto z okazji urodzin Rihanny. Nie stałaby się tak sławna, gdyby nie słynny raper Jay-Z, który współpracował z nią przy jednym z albumów. Wokalistka i projektantka mody jest równie bogata, co Ellen DeGeneres, z którą zajęła ex aequo 13. miejsce w rankingu Forbesa.

6. Beyoncé Knowles (piosenkarka). Majątek: 54 mln dolarów

Kolejną milionerką, która odniosła sukces w branży muzycznej i zajmuje się projektowaniem mody jest Beyoncé. 54-milionowy majątek (w dolarach) zapewnił jej 34. pozycję w rankingu Forbesa. Beyoncé Giselle Carter-Knowles, żona Jay-Z, zafascynowała się stylem Kate Moss. Swoje skomplikowane imię zawdzięcza matce fryzjerce, która dawała jej duże wsparcie podczas robienia kariery. W 2007 jako pierwsza kobieta została uhonorowana Międzynarodową Nagrodą dla Artystów przez Amerykańskie Nagrody Muzyczne. Jej najnowszy „Lemonade" otrzymał cztery nominacje do Nagrody Emmy 2016.

7. Kim Kardashian (modelka i aktorka). Majątek: 51 mln dolarów

O pięknej Kim Kardashian, wieloletniej przyjaciółce Paris Hilton, zrobiło się głośno dzięki reality show „Z kamerą u Kardashianów". W 2010 r. woskową figurę z jej podobizną odlało nawet słynne muzeum figur woskowych w Nowym Jorku, Madame Tussauds. Kim Kardashian była ostatnią osobą, której udało się przeprowadzić wywiad z Elizabeth Taylor (jej wielką idolką w dziedzinie aktrostwa), a także spotykała się przez jakiś czas z kuzynem Michaela Jacksona. 51 mln dolarów majątku zagwarantowało jej 42. miejsce w rankingu Forbesa.

8. Judy Sheindlin (gwiazda telewizyjna). Majątek: 47 mln dolarów

48. pozycję na liście Forbesa z 47 mln dolarów zajęła pisarka i prawniczka z Brooklynu, której sławę przyniosła rola telewizyjnej Judy. Aktorka jest najlepiej płatną telewizyjną gwiazdą Hollywoodu. Jako Judy odtwarza prawdziwe sprawy sądowej, ale w fikcyjnej sali rozpraw.

9. Jennifer Lawrence (aktorka). Majątek: 46 mln dolarów

Laureatka Oscara za pierwszoplanową rolę w „Poradniku pozytywnego myślenia" zgromadziła 46 mln dolarów, co plasuje ją na 49. miejscu w rankingu Forbesa. Ze względu na niewyczerpane zasoby energii, miała w szkole ksywę „Nitro". Dzięki dobrym wynikom udało jej się skończyć szkołę wyższą dwa lata przed czasem, tak więc mogła oddać się robieniu kariery, mimo że nie miała profesjonalnego przygotowania zawodowego.

10. Sofia Vergara (aktorka telewizyjna). Majątek: 43 mln dolarów

Modelka i aktorka pochodzi z wielodzietniej kolumbijskiej rodziny. Randkowała m.in. z Craigiem Davisem i Tomem Cruisem. 43 mln dolarów majątku nie zagwarantowały jej miejscea w pierwszej pięćdziesiątce Forbesa. Aktorka zajęła 58. pozycję.

 

Źródła: forbes.com, spidersweb.pl, ohfact.com, pomponik.pl, boomsbeat.com, ppcorn.com, eska.pl, parade.com

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze