Pierwsze czereśnie

i

Autor: Tomasz Matuszkiewicz/Super Express Pierwsze czereśnie

Drożyzna

Ile kosztują czereśnie? Cena za kg przyprawia o zawrót głowy! Lepiej kupować na sztuki

2023-05-18 6:09

Ceny owoców i warzyw mogą przyprawić o zawrót głowy. Wraz z pierwszymi nowalijkami pojawiają się miłośnicy, którzy postanawiają sprawdzić ile trzeba wydać, by cieszyć się smakołykami. W przypadku czereśni była to kwota 2 zł...za jedną sztukę.

Drożyzna w Polsce. Ceny nowalijek zwalają z nóg

Nadchodzące lato i coraz wyższe temperatury sprzyjają chęci na świeże owoce i warzywa. Niestety, wraz z pojawiającymi się nowalijkami - pojawiają się również ich zawrotne ceny. Gdy na początku kwietnia na lokalnych targowiskach i bazarkach pojawiły się pierwsze truskawki szklarniowe, ich cena dochodziła nawet do 42 zł za kilogram. Nieco tańsze okazywały się te sprowadzana spoza granic naszego kraju - owoce z Grecji czy Turcji można było dostać za około 20 zł za kilogram.

160 zł za kilogram czereśni. Jeden owoc kosztuje ponad 2 zł

Jeszcze bardziej zaskakujące okazały się ceny pierwszych czereśni. Koszt kilograma owoców to nawet...160 zł. Dziennikarka Gazety Wyborczej postanowiła sprawdzić "ile kosztuje luksus" i zdecydowała się na zakup jednej czereśni. "Owoc ważył 14 gramów i kosztował 2,24 zł. Trzeba jednak zaznaczyć, że czereśnie za 160 zł to nie jest wcale rekord za te owoce. W zeszłym roku ich cena wiosną zaczynała się od 260 zł za kilogram. A w tym roku można było spotkać czereśnie na targowisku na Kabatach w cenie nieco poniżej 100 zł" - podkreśliła dziennikarka Gazety Wyborczej.

Sonda
Czy Twoim zdaniem PiS radzi sobie z drożyzną?
Impact 2023 - Magda Kotlarczyk
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze