Tragiczna śmierć milionera

3. rocznica śmierci Piotra Woźniaka-Staraka. Producent filmowy zostawił po sobie ogromny majątek. Historia rodzinnej fortuny

2022-08-18 10:15

Piotr Woźniak-Starak zginął 3 lata temu w nocy z 17 na 18 sierpnia na jeziorze Kisajno. Producent filmowy wypadł z motorówki i utonął. 22 sierpnia 2019 roku z jeziora wyłowiono jego ciało.

Kim był Piotr Woźniak-Starak?

Piotr Woźniak-Starak urodził się 10 lipca 1980 roku w Warszawie. Był producentem filmowym i przedsiębiorcą. Był również współwłaścicielem oraz członkiem zarządu przedsiębiorstwa producenckiego Watchout Studio. Ukończył studia wyższe w Stanach Zjednoczonych. Był absolwentem bostońskiego i Emerson College na kierunku komunikacja, a także grafiki w Parsons School of Design w Nowym Jorku.

Piotr Woźniak-Starak - rodzina

Był synem Jerzego Woźniaka, adwokata i Anny Woźniak-Starak, byłej modelki Mody Polskiej, właścicielki warszawskiej restauracji Belvedere w Łazienkach Królewskich. Jego ojczymem był Jerzy Starak - potentat branży farmaceutycznej, jeden z najbogatszych ludzi w Polsce. Piotr miał również przyrodnią siostrę Julię.

Rodzina Staraków od lat znajduje na liście najbogatszych w Polsce. Szacunkowo cały majątek Anny Woźniak-Starak i Jerzego Staraka wynosi ok. 6 miliardów złotych. Prywatnie od sierpnia 2016 roku, do dnia swojej śmierci był żonaty z Agnieszką Woźniak-Starak. Para pobrała się w Wenecji. Nie mieli dzieci.

Pieniądze to nie wszystko. Hanna Gronkiewicz-Waltz

Piotr Woźniak-Starak - kariera

W 2005 roku wrócił do Polski. Pracował w Akson Studio Michała Kwiecińskiego, przy filmie Strajk Volkera Schlöndorffa, a następnie na planie serialu "Oficerowie" w reżyserii Macieja Dejczera. Był zaangażowany również w produkcję filmu "Katyń" Andrzeja Wajdy oraz "Opowieści z Narnii".

Własne przedsiębiorstwo producenckie

W 2008 założył przedsiębiorstwo producenckie – Watchout Production, w którym razem z Krzysztofem Rakiem i Krzysztofem Terejem tworzyli zespół kreatywny. W 2012 zrealizowali jako firma swój pierwszy film – Big Love w reżyserii Barbary Białowąs, dedykowany Januszowi Morgensternowi. 

Majątek zmarłego producenta filmowego

W 2017 roku firma Watchout Production wygenerowała zyski wysokości 27 milionów złotych.

Dwa najbardziej znane filmy wyprodukowane przez Staraka to "Bogowie" w reżyserii Łukasza Palkowskiego, który w Polsce obejrzało 2,2 mln widzów, oraz "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" w reżyserii Marii Sadowskiej, na który do kin poszło 1,720 mln osób.

Oba hity kinowe przyniosły łączny przychód 75 mln złotych.  Na majątek producenta składały się także luksusowe samochody oraz liczne nieruchomości m.in. w Nowym Jorku. Przedsiębiorstwo Woźniaka-Staraka wyprodukowało również kilka reklam, m.in. dla PKO BP, Circle K i UPC.

Jak zginął Piotr Woźniak-Starak?

Zaginął 18 sierpnia 2019 na jeziorze Kisajno k. Giżycka na Mazurach, po tym, gdy w nocy wypadł do wody z motorówki. Po pięciodniowych poszukiwaniach, 22 sierpnia znaleziono jego zwłoki w jeziorze.

Biegli uznali, że przyczyną zgonu były konsekwencje uszkodzenia mózgu, przypuszczalnie spowodowanego przez uderzenie łopat śruby motorówki. Prowadzący motorówkę Woźniak-Starak był pod wpływem alkoholu (badania zwłok wykazały 1,7 promila alkoholu we krwi). 

Gdzie jest pochowany Piotr Woźniak-Starak?

29 sierpnia w kościele w Konstancinie-Jeziornie odbyła się msza żałobna, a 30 sierpnia trumnę z ciałem Piotra Woźniaka-Staraka złożono w specjalnym grobie, utworzonym na terenie jego posiadłości w Fuledzie. Na początku 2021 szczątki przeniesiono z nielegalnego grobowca na Fuledzie na cmentarz Powązkowski w Warszawie.

Najnowsze