500 plus będzie wypłacane na dorosłe dzieci? Minister się wygadał

2019-05-16 10:26 KaJa
500 plus
Autor: Getty images

Na podpis prezydenta czeka ustawa pozwalająca na wypłatę świadczenia 500 plus również na pierwsze dziecko. Zlikwidowany zostanie obecnie obowiązujący próg dochodowy. Nowy sposób wypłacanie pieniędzy ma zacząć obowiązywać od 1 lipca, a już pojawiał się kolejna propozycja zmian jednego z najważniejszych programów społecznych Prawa i Sprawiedliwości.

Choć pomysł wypłacania 500 plus również dzieciom powyżej 18. roku życia wydaje się na razie niemożliwy to spełnienia to być może to kolejny etap zmian jakie czeka to świadczenie. Już od lipca pieniądze będą wypłacane na każde dziecko w rodzinie bez wyznaczonego progu dochodowego. Może się jednak okazać, że w niedalekiej przyszłości czeka na kolejna rewolucja w 500 plus. Wiceminister Stanisław Szwed przyznał w rozmowie z Radiem ZET, że resort nie myśli na razie o waloryzacji świadczenia, ale zdaje sobie również sprawę, że rodzice nawet po ukończeniu przez ich dzieci 18 roku przeznaczają na nie gigantyczne pieniądze.

Tyle kosztuje ślub w Polsce. Trzeba zaciągnąć ostry kredyt

- Jeżeli będą możliwości budżetu państwa w następnych latach, to oczywiście będziemy szukać innych rozwiązań, może bardziej w kierunku wydłużenia okresów. Wiemy, że okres od 18. roku życia też jest wymagający dla rodzin. Są różne rozwiązania. Na dzisiaj mamy to podstawowe rozwiązanie i myślę, że to jest najważniejsze – powiedział Stanisław Szwed.

Najnowsze