500 plus 2021

i

Autor: Shutterstock 500 plus 2021

"Rodzina 500 plus". Ważna zmiana w programie już od jutra! To TRZEBA wiedzieć

2021-03-31 12:08

Już od jutra, czyli od 1 kwietnia każdy kto nie miał, bądź nie będzie miał możliwości złożenia wniosku online o przyznanie świadczenia "Rodzina 500 Plus", może to uczynić tradycyjną drogą poprzez wypełnienie papierowego formularza. Trzeba go dostarczyć do urzędu osobiście lub wysłać pocztą. Warto pamiętać również, że złożenie poprawnie wypełnionego wniosku do 30 kwietnia będzie skutkowało ciągłością dotychczasowych wypłat świadczenia "Rodzina 500 plus".

Od początku 2021 roku zmianie uległ termin przyznawania świadczenia "Rodzina 500 plus". Od teraz jest ono przyznawane od 1 czerwca do 31 maja następnego roku, dlatego każdy kto chce utrzymać ciągłość wypłat świadczenia powinien niezwłocznie złożyć odpowiedni wniosek do urzędu. Online, za pośrednictwem portalu Emp@tia, przez bankowość elektroniczną lub przez portal PUE ZUS, można to było uczynić już od 1 lutego. Natomiast osoby, które chcą to zrobić tradycyjną drogą, będą mogły składać formularze, w formie papierowej, od 1 kwietnia.

Czytaj też: SPIS POWSZECHNY już od jutra! Kto wymiga się od obowiązku, zapłaci karę!

Wniosek tradycyjną drogą można będzie złożyć osobiście w urzędzie, bądź wysłać pocztą. Warto pamiętać także, że złożenie prawidłowo wypełnionego wniosku w terminie do 30 kwietnia, będzie skutkowało ciągłością wypłat świadczenia "Rodzina 500 Plus". Oznacza to, że petent, któremu przyznano świadczenie pieniądze za czerwiec otrzyma najpóźniej do 30 czerwca.

ZOBACZ: Bez 500+ Polaków czeka BIEDA. Szokujące dane BIK

Rząd PiS zmienił termin przyznawania świadczenia "Rodzina 500+", dlatego warto jak najszybciej złożyć wniosek w ZUS 

Jeżeli wniosek o przyznanie świadczenia "Rodzina 500 Plus" nie zostanie złożony do 30 kwietnia będzie to skutkowało przerwą w wypłatach. Jeżeli zrobimy to pomiędzy 1, 31 maja to przelew, wraz z wyrównaniem otrzymamy najpóźniej do 31 lipca. Osoby, które złożą wniosek pomiędzy 1, a 31 czerwca, przelew wraz wyrównaniem otrzymają nie później niż do 31 sierpnia. Natomiast złożenie wniosku po 30 czerwca będzie oznaczać przyznanie do świadczenia wychowawczego, ale pieniądze będą wypłacane tylko od momentu złożenia wniosku. W takim wypadku nie ma co liczyć na wyrównanie. 

Zobacz również: Pięć lat programu „Rodzina 500 Plus”. Jak oceniają go Polacy?

Rząd PiS wprowadził program "Rodzina 500 Plus" 1 kwietnia 2016 roku, więc obchodzimy już piątą rocznicę jego istnienia. Od 1 lipca 2019 roku świadczenie przysługuje wszystkim dzieciom do 18 roku życia, bez względu na dochody. Wcześniej było przyznawane jedynie rodzinom na drugie i następne dzieci, a wyznacznikiem było kryterium dochodowe.   

- Świadczenie przysługuje od narodzin aż do ukończenia przez dziecko 18. roku życia. Oznacza to w sumie aż 108 tys. zł wsparcia na jedno dziecko. Od początku trwania programu, czyli od kwietnia 2016 r. do końca roku 2020 do rodzin trafiło już 134,4 mld zł, a świadczenie otrzymuje co miesiąc blisko 6,6 mln dzieci. To najlepiej pokazuje skalę naszych działań na rzecz polskich rodzin - zaznaczyła w jednej z wypowiedzi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg

Express Biedrzyckiej - Stanisław Karczewski: Jesteśmy na wojnie. Nie leczmy się w domach
Najnowsze