Izabela Leszczyna

i

Autor: Tomasz Radzik / Super Express Izabela Leszczyna

500 plus pożera inflacja. Ostre słowa posłanki PO Izabeli Leszczyny. "Ludzie budzą się z ręką w nocniku"

2022-06-06 8:48

Wiceprzewodnicząca Platformy Obywatelskiej Izabela Leszczyna oceniła w TVN24, że rządowy program 500 plus "tak naprawdę nie poprawił jakości życia". - Rzucenie takiego 500 i zostawienie tego na pastwę losu przy takiej polityce fiskalnej, monetarnej, gospodarczej, powoduje, że ludzie budzą się z ręką w nocniku, bo okazuje się, że to 500 to jest jakieś 370 - mówiła. Dodała, że teraz "nie jest najlepszy moment, by rozrzucić z helikoptera kolejne pieniądze dla wszystkich".

500 plus pożera inflacja

Wiceprzewodnicząca Platformy Obywatelskiej, posłanka Izabela Leszczyna w poniedziałek w "Rozmowie Piaseckiego" była pytana, czy gdyby PO rządziła Polską, zdecydowałaby się na waloryzację programu 500 plus. - Gdyby rządziła Platforma Obywatelska, nie mielibyśmy galopującej, dwucyfrowej inflacji. Sytuacja byłaby zupełnie inna - przekonywała. 

- Ja jestem zwolenniczką powiązania świadczeń socjalnych z realnym wzrostem gospodarczym, ze średnim wynagrodzeniem w sektorze gospodarczym. Wprowadzenie, rzucenie takiego 500 i zostawienie tego na pastwę losu przy takiej polityce fiskalnej, monetarnej, gospodarczej, koszmarnej zapaści w inwestycjach, (powoduje, że) ludzie budzą się z ręką w nocniku, bo okazuje się, że to 500 to jest jakieś 370 - mówiła Leszczyna.

Sonda
Czyja ekipa lepiej poradziłaby sobie z inflacją?

Czy ten moment, kiedy naprawdę ceny rosną z dnia na dzień, by rozrzucić z helikoptera kolejne pieniądze dla wszystkich? W mojej ocenie nie jest najlepszy - dodała posłanka.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze