500 plus 2020

i

Autor: SHUTTERSTOCK 500 plus 2020

Bez 500 plus, trzynastek i czternastek dla emerytów przez kryzys?! MSWiA ujawnia!

2020-04-09 16:01

Programy socjalne, takie jak 500 plus, trzynaste i czternaste emerytury, czyli Emerytura plus, w dobie kryzysu wywołanego koronawirusem mogą skutecznie podreperować nadgryziony domowy budżet rodzin i emerytów. Jednak coraz więcej ekspertów przekonuje, że wypłaty trzeba wstrzymać, zwłaszcza gdy podstawowa tarcza antykryzysowa miała kosztować budżet ponad 200 mld złotych, a teraz rząd postanowił wesprzeć firmy kolejnymi pakietami. W sprawie 500 plus i trzynastek głos zabrało MSWiA.

O wstrzymanie wypłat 500 plus i trzynastych emerytur apelowali eksperci Alertu Gospodarczego, uznając zawieszenie programów socjalnych za „niezbędne” (TUTAJ przeczytasz więcej o tych planach). Teraz temat może powrócić, bowiem Sejm przyjął rządowy projekt kolejnego wsparcia dla przedsiębiorców, który kosztować będzie 100 mld złotych. Jednak zdaniem przedstawicieli rządu PiS nie ma mowy o zawieszeniu ani 500 plus, ani dodatkowych emerytur.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Zasiłek opiekuńczy NA DŁUŻEJ. Kto go dostanie?

- Co ważne, my deklarujemy, że żadne z tych programów społecznych, które są konsekwencją pięciu lat rządów Prawa i Sprawiedliwości, na czele z programem 500 plus, na czele z programem trzynastej i zapowiedzią czternastej emerytury, nie zostanie wycofane – stwierdził w Polsat News wiceszef MSWiA Błażej Poboży.

Minister dodał też, że poza wsparciem socjalnym dla rodzin, rząd dba o pracowników i przedsiębiorców.

- A ochrona miejsc pracy, dla formacji wrażliwej społecznie, jaką jest bezwzględnie Prawo i Sprawiedliwość (…) jest sprawą absolutnie priorytetową – podkreślił Poboży.

Super Raport 9 IV (goście: Krzysztof Śmiszek, Marek Zuber)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze