500 plus, zasiłek, miejsce w żłobku. Ministerstwo zapowiada ważne zmiany

2019-12-03 9:04 WSB
500 plus 2020
Autor: Shutterstock

Jedno miejsce, w którym załatwimy sprawy związane z programem Rodzina 500 plus, zarezerwujemy miejsce w żłobku dla dziecka czy sprawdzimy e-receptę jest coraz bliżej. Minister cyfryzacji Marek Zagórski zapowiedział, że jednym z planów i zarazem wyzwań jego resortu na tą kadencję jest wprowadzenie takich rozwiązań, by obywatele wszystkie sprawy urzędowe mogli załatwić na jednym portalu.

Marek Zagórski, szef resortu cyfryzacji, w rozmowie z PAP przyznał, że chce dać Polakom narzędzie, dzięki któremu w sieci załatwią zarówno sprawy związane z programem 500 plus jak i z e-receptą.

- Chodzi o to, by z punktu widzenia obywatela przebiegało to tak, że wchodząc na jeden portal, gov.pl, może obsłużyć sobie wszystkie usługi, a właściwie to tak być obsłużonym, by państwo podpowiedziało mu, jakie dalsze kroki ma zrealizować – powiedział minister cyfryzacji. - Jesteśmy na ścieżce, która nas do tego prowadzi – dodał.

Jak wyjaśnił Zagórski, już teraz portal gov.pl łączy w sobie wiele funkcji. Sieć łączy ze sobą działanie różnych urzędów z internetowym kontem pacjenta. Jednak byśmy urzędowe sprawy mogli w pełni załatwiać online, trzeba skończyć budowę architektury informacyjnej państwa.

- To narzędzie, dzięki któremu możemy popatrzeć, jakie procesy w jakich instytucjach zostały już wdrożone, jakie systemy funkcjonują – wyjaśnił minister i ocenił, że prace są „w zasadzie na finiszu”.

Najnowsze