Film w języku migowym na temat Programu 500+

i

Autor: materiały prasowe Film w języku migowym na temat Programu 500+

500plus na migi: podpowiadamy, jak skontaktować się z tłumaczem języka migowego

2016-04-13 18:13

Poczta Polska zaskoczyła miło rodziców z niepełnosprawnością słuchową. Tłumacz języka migowego pomoże im złożyć wniosek i pobrać świadczenie wychowawcze.

Na dedykowanej rodzicom stronie internetowej pod adresem www.pocztapolskarodzina.pl można połączyć się z tłumaczem Migam. PP postanowiła pomóc rodzicom z niepełnosprawnością słuchową odnaleźć się w meandrach programu „Rodzina 500plus", uruchamiając dedykowaną im infolinię.

Aby skorzystać z pomocy tłumacza, należy zjechać na dół strony, a następnie w sekcji „Kontakt" wybrać przycisk „Połącz się z tłumaczem języka migowego". Spotkanie odbywa się na chacie.

Może zainteresować cię także: 500 plus na kontach wrocławian. Są pierwsze wypłaty w woj. dolnośląskim

Ponadto do sieci trafił dzisiaj film skierowany do beneficjentów „Rodziny 500plus" z niepełnosprawnością słuchową. Tłumacz Migam prowadzi widza za rękę przez wszystkie etapy ubiegania się o 500 zł – oczywiście za pośrednictwem Poczty Polskiej. Film jest z polskimi napisami, tak więc może zainteresować również osoby słyszące.

Z trwającego ponad dwie minuty filmiku dowiemy się m.in., jak złożyć wniosek w placówce pocztowej oraz jakie sposoby wypłaty środków są do wyboru. Dzięki projektowi Poczty Polskiej, która jest partnerem Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej w programie „Rodzina 500plus", osoby niesłyszące nie muszą już czuć się wykluczone z rządowej inicjatywy.

Przeczytaj również: 500 zł na dziecko: 4 tys. zł na jedną rodzinę. Nowy rekord padł w Katowicach

Korzystając z usług PP, wniosek o przyznanie świadczenia można nadać listem lub online, za pośrednictwem Banku Pocztowego. W placówkach pocztowych znajdują się punkty informacyjne dla rodziców, a dedykowana im strona Poczty Polskiej pełni funkcję informacyjną. Spółka proponuje na niej dodatkowo produkty oszczędnościowo-ubezpieczeniowe.

Jeżeli złożymy wniosek na poczcie, listonosz dostarczy nam później decyzję dotyczącą świadczenia.
Klienci Poczty Polskiej mogą wypłacić środki na trzy sposoby:
- w placówce pocztowej,
- za pomocą przekazu pocztowego,
- online, przez Bank Pocztowy (pieniądze wpłyną na rachunek bankowy).

Źródła: youtube.com, pocztapolskarodzina.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze