Angelina Jolie

i

Autor: Yui Mok/Press Association/East News Angelina Jolie

Angelina Jolie pozbyła się prezentu od Brada Pitt za rekordową kwotę! To obraz...Winstona Churchilla

2021-03-02 13:36

Wczoraj w londyńskim domu aukcyjnym Christie's na aukcji pojawił się obraz przedstawiający meczet Księgarzy w Marrakeszu, namalowany w 1943 r. przez ówczesnego premiera Wielkiej Brytanii Winstona Churchilla. Właścicielką tego dzieła była Angelina Jolie, a wyjątkowy prezent dostała od Brada Pitta. Obraz został sprzedany za rekordową cenę, która może ustanowić nowy rekord sprzedaży. Sprawdź, ile dostała Jolie za wyjątkowy obraz brytyjskiego premiera.

Wyjątkowy obraz Winstona Churchilla, należący do kolekcji aktorki Angeliny Jolie stał się najdroższym obrazem byłego brytyjskiego premiera sprzedanym na aukcji. Podczas aukcji w londyńskim domu aukcyjnym Christie's padła rekordowa kwota. Obraz zatytułowany "Tower of Koutoubia Mosque" został sprzedany za 8,3 miliona funtów, czyli niemal 43 mln zł. Co przedstawia dzieło? To krajobraz, na którym zobaczymy zachód słońca nad meczetem Księgarzy w Marrakeszu. To jedyny obraz premiera namalowany w latach 1939-1945, podczas II wojny światowej. Churchill stworzył go po konferencji w Casablance w styczniu 1943 roku. Legendarny premier podarował dzieło w czasie II wojny światowej prezydentowi USA Franklinowi D. Rooseveltowi.

ZOBACZ: PIT 2021. Emeryci mają problem z rozliczeniem podatku

Obraz Churchilla Angelina Jolie miała otrzymać w 2011 roku w prezencie od swojego byłego męża - Brada Pitta. Aktor kupił dzieło od handlarza antykami. Wcześniej należał on do syna prezydenta Roosevelta, który sprzedał obraz w latach 60. – informuje CNN. Uzyskana teraz cena za obraz, czyli 8,3 mln funtów, ponad trzykrotnie przekroczyła wycenę na poziomie 2,5 mln funtów (ok. 12,9 mln zł). Poprzedni rekord wynosił 1,7 miliona funtów (ok. 8,7 mln zł), gdy w 2014 r. pracę Churchilla sprzedano w Sotheby's w Londynie.

SPRAWDŹ: Nawet do 3 dni płatnego urlopu dla kobiet! Czy w Polsce można wziąć wolne podczas miesiączki? Rząd odpowiada

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze