Aplikacja na telefon pomoże zapewnić bliskim bezpieczeństwo

2020-06-05 15:03 KaJa/materiały prasowe
Telefon / zdjęcie ilustracyjne
Autor: Pixabay Telefon / zdjęcie ilustracyjne

Nowoczesne technologie towarzyszą nam na każdym kroku, pomagają nam nie tylko w codziennych obowiązkach i przyjemnościach, ale mogą również pomagać zapewnić bezpieczeństwo. Dzięki aplikacja na telefon możemy dowiedzieć się, czy bliscy są bezpieczni, czy przebywają w domu, pracy lub szkole albo wezwać pomoc jednym przyciskiem w sytuacji zagrożenia.Z rozwiązania mogą skorzystać klienci Orange, Play, Plus i T-Mobile.

Pracujący rodzice mogą w dowolnej chwili sprawdzić, czy ich dzieci są w domu lub szkole. Seniorzy w łatwy sposób przekazać informację, że wrócili bezpiecznie z zakupów, a opiekunowie psów powiadomić Bliskich, że wychodzą na spacer. W sytuacji zagrożenia wystarczy jeden przycisk S.O.S. aby komunikat, wraz z dokładną lokalizacją użytkownika, błyskawicznie trafił do najbliższych. To kilka z wielu zastosowań aplikacji „Dbam o Bliskich”, możliwych dzięki funkcjom lokalizacji, systemowi powiadomień i interaktywnym mapom. Można ją pobrać bezpłatnie na telefon komórkowy z systemem Android ze sklepu Google Play. Wersja aplikacji dla systemu iOS oczekuje na publikację w sklepie App Store.

Zobacz także: CPK to szansa dla polskiej gospodarki

Twórcą rozwiązania jest firma Locon, znana m.in. z popularnej aplikacji Gdzie jest Dziecko oraz Bezpieczna Rodzina. Aplikacja „Dbam o Bliskich” powstała w efekcie współpracy Locon i czterech największych krajowych operatorów telekomunikacyjnych: Orange Polska, Play, Plus i T-Mobile. Projekt wspiera Ministerstwo Cyfryzacji. Celem współpracy jest wsparcie wysiłków rządu, instytucji zdrowia publicznego i całego społeczeństwa w ograniczaniu aktywności, które mogą przyczynić się do rozprzestrzeniania koronawirusa.

– Jako firma Locon od 25 lat dbamy o bezpieczeństwo naszych Klientów. Naszą misją jest zapewnienie ochrony Bliskim. Od początku na pierwszym miejscu stawiamy rodzinę, dlatego w obecnej sytuacji nie mogliśmy pozostać obojętni. Epidemia zmusiła nas wszystkich do pozostania w domach, a także ze względów bezpieczeństwa rezygnujemy z odwiedzin. Bardziej niż zwykle, martwimy się o zdrowie rodziny i szukamy sposobów na pozostanie z nimi w stałym kontakcie mówi Paweł Biadała, CEO Locon. – Z pomocą przychodzą nowe technologie. Reagując na dynamicznie zmieniającą się sytuację stworzyliśmy aplikację, która ma za zadanie zmniejszyć nasze obawy o zdrowie Bliskich w tym trudnym czasie – dodaje Paweł Biadała.

Aplikacja jest prosta, intuicyjna w obsłudze i bezpieczna. Pierwszy użytkownik po uruchomieniu „Dbam o Bliskich” zaprasza Bliskich do korzystania z niej za pomocą kontaktów w książce telefonicznej. Osoba uruchamiająca aplikację jako pierwsza jest administratorem grupy – może dodawać kolejne osoby do grupy rodzinnej, czy ustanawiać bezpieczne strefy. Zaproszone osoby korzystają z rozwiązania „Jestem bezpieczny”. Wszyscy użytkownicy przekazują sobie dane i informacje wyłącznie w ramach stworzonej grupy rodzinnej.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Aplikacja:  Dbam o bliskich
Autor: Materiały prasowe
Muzeum Neonów w Warszawie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze