Student

i

Autor: Pixabay

Nowy rok akademicki

Aplikacje, które ułatwią życie każdego studenta!

2022-10-02 17:55

Nowy rok akademicki jest tuż za rogiem. Dla studentów to czas nauki, poznawania nowych osób i zdobywania nowych doświadczeń. Zatrzymajmy się chwilę dłużej przy pierwszym elemencie - nauce. Współczesna nauka to nie tylko książki. Te aplikacje ułatwią wam przyswajanie wiedzy i pomogą odpowiednio zorganizować czas.

1. Evernote

Aplikacja, która umożliwia nam dodawanie oraz zsynchronizowanie notatek w postaci głosowej, pisemnej czy wizualnej. W Evernote możemy również tworzyć listy oraz wykreślać zrealizowane punkty. Ponadto możemy dodawać tagi oraz ustawiać przypomnienia. Aplikacja umożliwia nam również przechowywanie danych - zdjęć, kuponów do sklepów itp.

2.Students - plan lekcji

Do tej aplikacji możemy wgrać swój harmonogram zajęć wraz z godzinami i numerami sal zajęciowych. Aplikacja powiadomi nas o ważnym egzaminie czy kolokwium jeśli ustawimy przypomnienie wprowadzając datę. Ponadto posiada również funkcję "dzienniczka" do którego możemy wprowadzać oceny cząstkowe oraz oceny końcowe z konkretnego przedmiotu - aplikacja wyliczy nam wówczas średnią ocen.

3. Pocket 

Aplikacja, która - jak sama nazwa wskazuje - działa jak "kieszeń". Za jej pośrednictwem możemy przechowywać ciekawe teksty, artykuły, materiały do których będziemy chcieli wrócić później. Możemy otworzyć artykuł również w momencie, gdy nie mamy dostępu do Internetu (w trybie offline). 

4. Quizlet

Aplikacja do nauki języków obcych. W aplikacji Quizlet możemy tworzyć własne fiszki, które ułatwią nam zapamiętywanie nowych pojęć - możemy również korzystać z gotowych. W aplikacji dostępne są także gry edukacyjne.

5. Tiny Scanner

Prawdopodobnie jedna z najbardziej przydatnych aplikacji. Aplikacja Tiny Scanner umożliwia zeskanowanie wybranego przez nas tekstu, dokumentu, materiału bezpośrednio do formatu PDF.

Sonda
Czy korzystasz z aplikacji do nauki?
Pieniądze to nie wszystko - Piotr Maciążek

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze