Bank Pekao S.A. wspiera seniorów. Działania edukacyjne dla emerytów w internecie

2020-04-07 14:01 KaJa
Bank Pekao S.A.
Autor: materiały prasowe

Bank Pekao S.A wspiera działania rządu dotyczące obostrzeń w poruszaniu się w przestrzeni publicznej. Bank zachęca seniorów do aktywnego korzystania z dobrodziejstw internetu. Emeryci będą mogli korzystać z dedykowanej im platformie "Strefa Seniora: i grupie dyskusyjnej na Facebooku: Bierzemy Internet za rogi z Dancingiem Międzypokoleniowym. Dodatkowo, bank podejmie szereg działań edukacyjno-informacyjnych, przekazując Seniorom wiedzę i narzędzia do bezpiecznego funkcjonowania w sieci.

Kampania „Bierz Internet za rogi”  kierowana jest zarówno do tych seniorów, którzy już od dawna korzystają z zasobów sieci wirtualnej, ale także do tych, którzy stawiają tam swoje pierwsze kroki. W sytuacji globalnej epidemii zdecydowana większość naszych codziennych sprawunków przeniosła się na świata online. W tej rzeczywistości muszą odnaleźć się równie osoby starsze. Platforma, którą planuje uruchomić Bank Pekao S.A. ma być swego rodzaju bezpieczną przystanią dla emerytów. którzy potrzebują wsparcia.

Czytaj również: Seniorzy mogą robić zakupy cały dzień, nie tylko od godz. 10 do 12

– Kampania jest wynikiem naszego społecznego zaangażowania. Udostępniamy osobom starszym nowe, dodatkowe środowisko do budowania relacji społecznych. Równocześnie, chcemy też odpowiedzieć na potrzeby Seniorów aktywnych w sieci, dostarczając im interesujących treści. Jako bank aktywnie realizujący strategię transformacji cyfrowej dostarczamy także rozwiązania, dzięki którym każdy może załatwić wiele spraw online, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa w sieci – mówi Marek Lusztyn, Prezes Zarządu Banku Pekao S.A.

Sprawdź też: Dentyści znowu otwarci. Będą mobilne punkty leczenia zębów

Na dedykowanej platformie „Strefa Seniora” będą zamieszczane pakiety materiałów, z których Seniorzy dowiedzą się, jak bezpiecznie załatwić codzienne sprawy bez wychodzenia z domu, artykuły poradnikowe czy ciekawostki dotyczące nowych technologii.

 

Najnowsze