Barbórkowe świątowanie

i

Autor: mj-s

Barbórka, 4 grudnia. Święto górników. Gigantyczne pensje i emerytury w branży

2020-12-04 11:22

Barbórka, 4 grudnia. W dni swojego święta górnicy i pracownicy kopalń otrzymują dodatkowe wynagrodzenie, które na ogół odpowiada jeden pensji. A jest czego pozazdrościć. Jak wynika z najnowszych statystyk GUS w górnictwie można całkiem nieźle zarobić! Co więcej - ZUS ujawnił najwyższą emeryturę w Polsce, którą otrzymuje... górnik.

Barbórka, 4 grudnia. Święto górników

Jak wynika z najnowszych statystyk GUS - górnicy mają co świętować. Choć rokrocznie na czele rankingów najlepiej zarabiających branż utrzymuje się telekomunikacja i IT, to górnicy też stoją na podium. W 2018 r. operatorzy maszyn górniczych mogli liczyć na średnie wynagrodzenie 7302 zł. Jak wynika z danych GUS, w tym roku jest jeszcze lepiej. Obecnie w górnictwie można liczyć na pensję w wysokości 8296,08 zł. Trzeba jednak pamiętać, że kwota jest zawyżona ze względu na kadrę kierowniczą i administracyjną. Górnicy, którzy pracują pod ziemią zarabiają znacznie mniej, bo około 4500 zł. Wynagrodzenie górnika zależy od wielu czynników, a praca w tym zawodzie gwarantuje wyższe wynagrodzenie zależne przede wszystkim od stażu pracy. Nie należy też zapominać, że zawód górnika pracującego pod ziemią należy do jednych z najbardziej niebezpiecznych dla zdrowia i życia.

ZOBACZ TAKŻE: Ogromne wynagrodzenie Kaczyńskiego! Ile zarabia wicepremier i prezes PIS?

Rekordowa emerytura dla górnikaWyjątkowo długi staż w zawodzie miał 81 letni górnik. Ciężka praca okazała się natomiast bardzo opłacalna. Rekordzista otrzymuje co miesiąc z ZUS aż 23 tys. zł. - to jedna z najwyższych emerytur przyznawanych w Polsce. Mężczyzna przepracował aż 61 lat. To niemal dwa razy dłużej, niż wynosi przeciętny staż pracy Polaka.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Pepco - świąteczne bluzki dla dzieci za 10 zł! [GALERIA]

Górnicy oddają krew
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze