firma

i

Autor: pixaby

Będą zwolnienia z ZUS! Dowiedz się, czy wsparcie obejmie twoją firmę

2020-10-15 15:20

Kolejna tura rządowego wsparcia będzie dotyczyć trzech branż. Wnioski można składać od czwartku. O jakie branże chodzi i co można zyskać?

Przedsiębiorcy z branż : turystycznej, estradowej i wystawienniczej, będą mogli skorzystać ze zwolnienia z opłacania składek za lipiec, sierpień i wrzesień. Jest jednak warunek - muszą wykazać, że prowadzili działalność przed 30 czerwca 2020 r., oraz że osiągnęli 75-procentowy spadek przychodów w porównaniu z poprzednim rokiem. Agenci turystyczni i przewodnicy będą się też mogli ubiegać o postojowe w wysokości 2080 zł.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Dodatkowe pieniądze z ZUS. Sprawdź, czy je dostaniesz

W przypadku agentów pieniądze dostaną tylko ci, którzy rozpoczęli działalność przed 1 kwietnia 2020 roku. Z kolei przewodnicy dostaną wsparcie, jeśli ich działalność ma charakter sezonowy i w 2019 r. była wykonywana przez okres nie dłuższy niż 9 miesięcy. O pomoc mogą ubiegać się przewodnicy, którzy zawiesili działalność gospodarczą, ale po 31 sierpnia 2019 r.

W przyszłym roku nowe podatki? Marek Zuber wyjaśnia, za co możemy zapłacić więcej! [Super Raport]

Świadczenie postojowe będzie przysługiwało także przedsiębiorcom sektora turystycznego, hotelarskiego, organizacji i obsługi targów, a także konferencji. Chodzi m.in. o transport turystyczny, wystawianie i występowanie w przedstawieniach teatralnych, czy prowadzenie dyskotek, salonów gier elektronicznych i jarmarków.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Rewolucja podatkowa dla przedsiębiorców 2021. Zapłacą mniej. Jak to możliwe?

Wnioski mogą składać osoby, które uzyskały przychód z działalności w miesiącu (poprzedzającym miesiąc złożenia wniosku), niższy co najmniej o 75 proc. w stosunku do przychodu uzyskanego w tym samym miesiącu w 2019 r. Dodatkowe świadczenie postojowe można otrzymać maksymalnie trzy razy.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze