pieniądze złotówki

i

Autor: Shutterstock pieniądze złotówki

Będzie 500+ dla 40-latków! Sprawdź, jak skorzystać

2021-01-28 11:52

500 plus nie tylko dla dzieci. Rząd szykuje tym razem pomocowy pakiet dla dorosłych. Jednak nie będą to pieniądze, ale specjalny bon nazywany potocznie "zdrowotnym 500 plus". Mają go otrzymać osoby, które ukończyły 40. rok życia. Bon ten będzie uprawniał do kompleksowego sprawdzenia stanu zdrowia.

Bon 500 plus dla dorosłych. Taką powszechną nazwę przyjął program, który planuje wiosną wprowadzić resort zdrowia. O co dokładnie chodzi? Niestety, pandemia nie odpuszcza. Cały czas przybywa chorych na COVID-19. W związku z epidemią przez długi czas dostanie się do lekarza graniczyło z cudem. Polacy też po prostu bali się odwiedzać przychodnie i rezygnowali z profilaktycznych badań. Skutki tego są opłakane. Stan zdrowia wielu osób pogorszył się. Jednak jaka jest skala tego, nie wiadomo. Aby poprawić sytuację, resort zdrowia ma pewien pomysł. Osoby po 40. roku życia otrzymają tak zwany bon zdrowotny. Na jego podstawie będą mogły bezpłatnie wykonać podstawowe badania diagnostyczne. Może to działać podobnie jak zaproszenia na profilaktyczne badania dla kobiet, np. mammograficzne. Ale to nie wszystko. Pogram ma objąć także zdjęcie limitów ze specjalistyki, stworzenie sieci profilaktyki kardiologicznej oraz rozbudowę opieki zdrowia psychicznego. 

Program może ruszyć wiosną, kiedy to spodziewany jest spadek zakażeń koronawirusem. Przypominamy, że cały czas obowiązuje zasada DDM: dystans, dezynfekcja, maseczka. 

Lockdown zniesiony? Jakie są plany rządu na luty?

WOŚP 2021 - najciekawsze aukcje gwiazd
Sonda
Czy na imprezy jest jeszcze za wcześnie?
Najnowsze