ministerstwo emerytów

i

Autor: SHUTTERSTOCK, AP

Nieoficjalnie

Będzie nowe ministerstwo? Będzie całkowicie poświęcone seniorom!

2023-12-06 22:35

Jak nieoficjalnie poinformowała dziennikarka TVN24 Agata Adamek, w rządzie Donalda Tuska ma powstać ministerstwo ds. polityki senioralnej, które będzie - jak sama nazwa wskazuje - zajmować się głównie emeryturami i osobami starszymi. Wiadomo, że emerytury mają być jedną z istotniejszych kwestii jaką będzie musiał zajmować się Sejm nowej kadencji.

Będzie ministerstwo poświęcone tylko seniorom?

Reporterka TVN24 przekazała, że prawdopodobnie w rządzie Donalda Tuska zostanie utworzone ministerstwo polityki senioralnej. Szefową resortu ma zostać posłanka Marzena Okła-Drewnowicz, która startowała z list Koalicji Obywatelskiej. 

Można przypuszczać, że decyzja o utworzeniu resortu jest podyktowany starzejącym się polskim społeczeństwem. Tym samym seniorzy stanowią coraz większą grupę społeczną, mając coraz większy wpływ na wybory. Widać to było szczególnie za rządów PiS, w których seniorzy otrzymywali rekordowe transfery z budżetu.

Kim jest przyszła minister polityki senioralnej?

Marzena Okła-Drewnowicz w latach 1998-2007 była zastępcą Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Skarżysku-Kammienej, była także nauczycielką i kierowała miejskimi strukturami Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. W Sejmie VIII kadencji była zastępcą przewodniczącego Komisji Polityki Społecznej i Rodziny oraz członkinią Komisji Polityki Senioralnej. Już wcześniej była przymierzana do roli wiceszefa gabinetu do spraw polityki senioralnej w gabinecie cieni Platformy Obywatelskiej z 2016 roku. W Sejmie IX kadencji Okła-Drewnowicz ponownie była  wiceprzewodniczącą Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

W obecnej kadencji posłanka KO została wiceprzewodniczącą Komisji Polityki Senioralnej. Jeśli doniesienia dziennikarki TVN24 się potwierdzą, wiele wskazuje na to, że zostanie ministrem ds. polityki senioralnej.

Pieniądze to nie wszystko - Marek Zuber

QUIZ PRL. Wzornictwo przemysłowe PRL, czyli Pospolita-Rzeczy Ludowa

Pytanie 1 z 10
Kiedyś popularny, a dzisiaj kultowy "lisek" to:
QUIZ PRL. Polski design czasów PRL
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze