ZAJAWKA SZYBKIE URODZENIE DZIECKA

i

Autor: Redakcja SE

Premia za szybkie urodzenie drugiego dziecka? Ministerstwo rozważa oprócz 500 plus dodatkowe świadczenie

2020-11-27 13:34

Premia za urodzenie drugiego dziecka w ciągu dwóch lat od pierwszego porodu – takie rozwiązanie rozważa Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Tak wynika z odpowiedzi Barbary Sochy, podsekretarza stanu w MRiPS na interpelacje poselską Aleksandry Gajewskiej z Koalicji Obywatelskiej. Wygląda więc na to, że być może wkrótce rodzice będą mogli liczyć nie tylko na świadczenie 500 plus, ale i dodatkowe pieniądze.

Wygląda na to, że oprócz świadczenia 500 plus, przyznawana będzie premia za szybkie urodzenie drugiego dziecka. Prawdopodobnie pieniądze na drugie dziecko będą przysługiwały rodzicom, którzy w ciągu dwóch lat od pierwszego porodu zdecydowali się na drugie potomstwo. Premię za szybkie urodzenie dziecka obiecywała w 2014 roku, w ramach programu „Mama plus” premier Beata Szydło. O tym, że pieniądze wypłacane byłyby kobietom, które urodziły drugie dziecko w ciągu dwóch lat od pierwszego porodu mówiła ówczesna minister rodziny Elżbieta Rafalska. O realizację tych obietnic zapytała w interpelacji poselskiej Aleksandra Gajewska z Koalicji Obywatelskiej. Posłanka otrzymała odpowiedź z MRiPS.

- Propozycja tzw. premii za urodzenie drugiego dziecka mającej stanowić zachętę dla rodziców do podejmowania decyzji o posiadaniu kolejnych dzieci również jest rozpatrywana. Musi ona jednak wpisywać się w szerszy zestaw działań służących rozwojowi rodziny i wymaga jeszcze dalszych prac - odpowiedziała jej Barbara Socha, podsekretarz stanu w MRiPS. Wygląda więc na to, że rodzice maluchów mają powód do radości. Resort rodziny nie przekreśla pomysłu na wypłatę premii za szybkie urodzenie drugiego dziecka.

Prezes PKN Orlen złożył Super Biznesowi życzenia na 10-lecie powstania
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze