zakupy

i

Autor: Pixabay.com

Bojkot konsumencki firm działających w Rosji. Mocne deklaracje badanych

2022-03-24 7:47

Jak wynika z badania sondażu United Surveys dla Dziennika Gazety Prawnej i RMF FM, 68 proc. badanych stwierdziło, że ograniczy kupowanie produktów firm działających w Rosji. 21 proc. przyznało, że tego nie robi, a 11 proc. zadeklarowało, że nie ma zdania w tej sprawie.

Bojkot firm, które nie wycofały się z Rosji. 68 proc. zadeklarowało udział

Z sondażu wynika również, że najbardziej skłonni do wspierania bojkotu konsumenckiego są wyborcy opozycji. Robi to 77 proc., podczas gdy w przypadku wyborców obozu rządzącego – 61 proc. Z kolei - jak pisze "DGP" - najmniejsza skłonność do bojkotu jest wśród osób niezdecydowanych, na kogo oddać swój głos.

Czy rząd daje sobie radę z kryzysem uchodźczym?

W sondażu zadano także pytanie o to, czy państwo radzi sobie z opieką nad uchodźcami z Ukrainy. "Niemal 65 proc. ankietowanych uważa, że tak. Przeciwnego zdania jest niespełna 29 proc., zaś wyrobionej opinii w tym temacie nie ma ok. 7 proc." - czytamy w "DGP".

Paweł Kowal: Putin za kilka lat będzie pod Warszawą

Sondaż United Surveys dla Dziennika Gazety Prawnej, dziennik.pl, RMF FM i rmf24.pl wykonano 18–19.03.2022 r. na ogólnopolskiej próbie 1000 pełnoletnich mieszkańców Polski metodą telefonicznych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

Sonda
Będziesz podczas zakupów zwracać uwagę na kody?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze