zakupy

i

Autor: Pixabay.com

Bojkot konsumencki firm działających w Rosji. Mocne deklaracje badanych

2022-03-24 7:47

Jak wynika z badania sondażu United Surveys dla Dziennika Gazety Prawnej i RMF FM, 68 proc. badanych stwierdziło, że ograniczy kupowanie produktów firm działających w Rosji. 21 proc. przyznało, że tego nie robi, a 11 proc. zadeklarowało, że nie ma zdania w tej sprawie.

Bojkot firm, które nie wycofały się z Rosji. 68 proc. zadeklarowało udział

Z sondażu wynika również, że najbardziej skłonni do wspierania bojkotu konsumenckiego są wyborcy opozycji. Robi to 77 proc., podczas gdy w przypadku wyborców obozu rządzącego – 61 proc. Z kolei - jak pisze "DGP" - najmniejsza skłonność do bojkotu jest wśród osób niezdecydowanych, na kogo oddać swój głos.

Czy rząd daje sobie radę z kryzysem uchodźczym?

W sondażu zadano także pytanie o to, czy państwo radzi sobie z opieką nad uchodźcami z Ukrainy. "Niemal 65 proc. ankietowanych uważa, że tak. Przeciwnego zdania jest niespełna 29 proc., zaś wyrobionej opinii w tym temacie nie ma ok. 7 proc." - czytamy w "DGP".

Paweł Kowal: Putin za kilka lat będzie pod Warszawą

Sondaż United Surveys dla Dziennika Gazety Prawnej, dziennik.pl, RMF FM i rmf24.pl wykonano 18–19.03.2022 r. na ogólnopolskiej próbie 1000 pełnoletnich mieszkańców Polski metodą telefonicznych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

Sonda
Będziesz podczas zakupów zwracać uwagę na kody?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze