Wybieramy sanki dla dziecka – sanki dla przedszkolaka i starszego dziecka [GALERIA]

i

Autor: Getty images Wybieramy sanki dla dziecka – sanki dla przedszkolaka i starszego dziecka [GALERIA]

Drożyzna w Polsce

Bon turystyczny 2023. Kiedy przepadną pieniądze?

2022-11-04 13:40

Polski Bon Turystyczny cieszy się ogromnym powodzeniem. Można go jeszcze wykorzystać. Ale termin wykorzystania bonu w końcu upłynie. Nadchodzące wielkimi krokami święta Bożego Narodzenia i ferie 2023 to dobry moment na dopłatę do wypoczynku dzieci rzędu 500 zł od osoby. Zobacz, jak pozyskać i gdzie można zapłacić za wypoczynek Polskim Bonem Turystycznym. Warto z tego skorzystać, by dopłata nie przepadła.

Gdzie można wykorzystać bon turystyczny? Wydaj 500 zł do 31 marca 2023

Bonem Turystycznym można zapłacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane w Polsce przez przedsiębiorców turystycznych oraz organizacje pożytku publicznego wpisane na listę prowadzoną przez Polską Organizację Turystyczną (POT). Aktualna lista podmiotów, w których można skorzystać z bonu jest na stronach: www.bonturystyczny.gov.pl, www.pot.gov.pl, www.polska.travel. Bon turystyczny opiewa na kwotę 500 zł na każde dziecko oraz dodatkowe 500 zł na dziecko niepełnosprawne. 

Bonem można zapłacić do 31 marca 2023 r. Zatem warto się spieszyć, by pieniądze nie przepadły. Najlepiej wykorzystać bon, rezerwując wypoczynek świąteczny lub w okresie ferii zimowych 2023. Ale można też tę kwotę zarezerwować niejako na wakacje. Jest jednak warunek. Jeśli do 31 marca 2023 zapłacimy za usługę za pomocą bonu, można z niej skorzystać po tym terminie. Bonu turystycznego nie można wymienić na gotówkę, inne środki płatnicze albo inne środki wymiany.

Jeden bon turystyczny na wiele atrakcji. Kwotę do wydania znajdziesz w PUE ZUS

Na bonie na profilu na PUE ZUS będzie kwota świadczenia, którą opiekun dziecka może wykorzystać. Za pomocą bonu można płacić wielokrotnie, aż wyczerpie się kwotę świadczenia.

Jeśli przedsiębiorca turystyczny lub organizacja pożytku publicznego nie zrealizuje usługi hotelarskiej lub imprezy turystycznej, albo gdy przedsiębiorca turystyczny jest niewypłacalny, nastąpi zwrot środków na rachunek bankowy Polskiej Organizacji Turystycznej (POT), a opiekun dziecka będzie mógł ponownie je wykorzystać za pomocą bonu.

Sonda
Wykorzystałeś/aś bon turystyczny?
Pieniądze to nie wszystko. Marcin Ociepa
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze