Coca - cola

i

Autor: Materiały prasowe Coca-cola

Zabraknie Coca- coli?

Brak dwutlenku węgla na rynku. Coca - Cola reaguje

2022-08-29 16:53

Zakłady produkujące nawozy wstrzymują swoją działalność z powodu gigantycznego wzrostu ceny gazu. Na rynku zaczyna brakować dwutlenku węgla (CO2). Odbija się to na branży spożywczej, w tym na produkcji napojów gazowanych. - Brak dostaw dwutlenku węgla może mieć bardzo poważne skutki dla całego przemysłu żywnościowego i napojowego – przekazała portalowi money.pl przedstawicielka Coca-Coli w Polsce.

Brak dwutlenku węgla uderza w przemysł spożywczy

Wprawdzie ANWIL z Grupy ORLEN podjął decyzję o wznowieniu produkcji nawozów azotowych to jednak problem z brakiem dwutlenku węgla nadal istnieje. Żadna firma nie robi zapasów i nawet kilkudniowe braki dostawach mogą wpłynąć na branżę spożywczą.

Zobacz też: UE oszczędza. Krótka kąpiel, zimna woda i mniej telefonu

Głos w sprawie zabrał również koncern Coca-Cola największy producent napojów gazowanych. Jak przekazała portalowi money.pl -Elżbieta Pietrzak z biura prasowego Coca-Cola, obecnie nie ma problemów z produkcją, ale koncern trzyma rękę na pulsie.

"W obecnej chwili nasza produkcja nie jest zagrożona, ale cały czas ściśle monitorujemy sytuację związaną z niedostępnością CO2. Brak jego dostaw może mieć bardzo poważne skutki dla całego przemysłu żywnościowego i napojowego, dlatego będziemy apelować o natychmiastowe rozwiązanie tego problemu bezpośrednio i poprzez organizacje branżowe" - poinformowało  Biuro Prasowe Coca-Cola HBC Polska.

Tańczące z Promocjami 25.08.22

Branża spożywcza alarmuje

Organizacje sektorowe i branżowe napisały list do premiera Mateusza Morawickiego o natychmiastowe wznowienie przez Grupę Azoty S.A., jak i firmę Anwil S.A. produkcji nawozów sztucznych, dwutlenku węgla, suchego lodu i kwasu azotowego. Problem dotknąć może przemysł mleczarski, mięsny, piekarniczy, mrożonek czy przetworów owocowo-warzywnych, jak i całość dystrybucji żywności w Polsce.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze