Prezes MarcPolu zatrzymany przez policję

i

Autor: EAST NEWS Prezes MarcPolu zatrzymany przez policję

Był jednym z najbogatszych Polaków, teraz grozi mu więzienie. Założyciel MarcPolu zatrzymany

2021-10-27 12:24

Kilka dni temu zatrzymano założyciela MarcPolu, Marka M. Swego czasu był jednym z najbogatszych Polaków, a jego majątek wyceniano na 3,9 mld. W 2016 roku pozbył się 100 proc. udziałów spółki, a Sąd Rejonowy w Warszawie ogłosił jej upadłość likwidacyjną. Założyciel MarcPolu został doprowadzony do warszawskiej prokuratury, w której usłyszał zarzuty wyrządzenia spółce szkody na kwotę prawie 30 mln zł. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat. Co więcej, nie jest to jedyne postępowanie prowadzone przeciw Markowi M.

Założyciel MarcPolu zatrzymany przez policję za podejrzane decyzje w spółce

Założyciel MarcPolu został zatrzymany 21 października na polecenie Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Markowi M. postawiono zarzuty działania na szkodę spółki i wyrządzenia szkód wysokości 30 mln zł. Do nadużyć miało dojść od czerwca 2008 r. do grudnia 2013 roku. Ówczesny prezes MarcPolu według prokuratury podjął nieuzasadnione ekonomicznie decyzje godzące w interes spółki. 

ZOBACZ MarcPol znika z mapy Warszawy. Przez Biedronkę i Lidla

Narkotykowa szajka rozbita. Ogromna akcja CBŚP

Nielegalne działania Marka M. miały polegać na zawieraniu niekorzystnych umów dotyczących nieruchomości w Podkowie Leśnej. Nieruchomość miała należeć do osoby trzeciej i być finansowana z pieniędzy spółki, przy jednoczesnym zrzeczeniu się czerpania korzyści z inwestycji.

Biznesmenowi grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat. Na czas sprawy, zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji i poręczenia majątkowego wysokości 350 tys. zł.

Przeciw założycielowi MarcPolu toczą się inne postępowania

To niejedyne postępowanie jaki się toczy przeciwko Markowi M. Założyciel MarcPolu podejrzany jest również o unikanie spłat wierzytelności przez spółkę F-Group poprzez przepisanie własności nieruchomości na żonę w zamian za nieproporcjonalne pod względem wartości zobowiązani. Markowi M. postawiono również zarzuty niezgłoszenia wniosku o upadłość spółki i unikanie złożenia sprawozdań finansowych.

Sonda
Czy kupowałeś w marketach MarcPolu?

Ponadto Markowi M. zarzuca się nadużycia w okresie 2005-2013 roku, gdy jako prezes MarcPolu przeznaczył pieniądze spółki, w tym te z Funduszu Świadczeń Socjalnych na cele prywatne. Przekazana kwota miała wynieść 4 mln zł.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze