Biuro pracownik praca zebranie firma

i

Autor: Caiaimage / Rex Features

Była wiceminister w zarządzie ważnej spółki. Jej pensja wzrosła pięciokrotnie

2021-03-25 12:45

Była wiceminister cyfryzacji, Wanda Buk, przestała pełnić piastowane dotąd stanowisko po niedawnej restrukturyzacji jaką przeszedł rząd PiS, wtedy to jej ministerstwo zostało wchłonięte przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Buk nie pozostawała jednak długo bez pracy, bowiem szybko znalazła zatrudnienie w zarządzie PGE. Jak donoszą media jej pensja mogła wzrosnąć nawet pięciokrotnie.

Wanda Buk była związana z rządem przez wiele lat, piastowała kilka stanowisk w administracji państwowej, a od 2018 do 2020 roku była wiceministrem cyfryzacji. W sierpniu zeszłego roku zdecydowała jednak, że rezygnuje i odchodzi z rządu. Niecały miesiąc później media obiegła informacja, że została zatrudniona przez PGE w roli wiceprezes spółki. W Polskiej Grupie Energetycznej odpowiada za sprawy regulacyjne.  

Czytaj też: ZAMKNIĘTE sklepy, ograniczenia w kościołach. Rząd wprowadza twardy lockdown

Ostatnie doniesienia, do jakich dotarli dziennikarze "Faktu", wskazują, że dzięki odejściu z rządu i przejściu do spółki energetycznej zarobki Wandy Buk znacząco się zwiększyły. Jako wiceminister cyfryzacji zarabiała mniej więcej 10 tysięcy zł brutto miesięcznie. Po przejściu do PGE jej pensja wzrosła aż pięciokrotnie, do ok. 50 tysięcy zł.  

Wanda Buk, po odejściu z rządu PiS, zarabia w PGE nawet pięć razy więcej

Wanda Buk

i

Autor: Wikipedia

Polska Grupa Energetyczna opublikowała niedawno sprawozdanie, z którego można dowiedzieć się, że Wanda Buk, jedynie od września do grudnia zeszłego roku, zarobiła prawie 250 tysięcy zł brutto. Natomiast na wynagrodzenia całego zarządu spółka miała wydać ok 10 milionów zł. 

Zobacz również: Koniec 500 plus. Teraz to dużo mniej! Inflacja zabija program

Jako wiceminister i podsekretarz stanu w ministerstwie cyfryzacji, Wanda Buk, zajmowała się nadzorem nad departamentem telekomunikacji, w którym odpowiadała między innym za wprowadzanie w kraju technologii 5G. Przed tym angażem zajmowała się przeprowadzeniem konkursu na dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej budowy infrastruktury telekomunikacyjnej w Centrum Projektów Polska Cyfrowa. W 2018 roku została laureatką nagrody Wektory 2018, w tym samym czasie znalazła się na liście 50 najbardziej wpływowych prawników w Polsce, którą stworzył "Dziennik Gazeta Prawna".  

Express Biedrzyckiej - Kamil Bortniczuk: Rząd nie mógł przewidzieć rozwoju pandemii. Ja w święta nie pójdę do kościoła
Sonda
Czy Wanda Buk jest odpowiednią osobą na stanowisko wiceprezesa PGE?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze