Przemysław Daca

i

Autor: Marcin Gadomski/Super Express Przemysław Daca

Katastrofa na Odrze

Były prezes Wód Polskich z nową posadą. Wyleciał za katastrofę na Odrze. Teraz będzie ją badał

2022-12-13 15:57

Przemysław Daca był prezesem Wód Polskich, ale został poddany do dymisji przez premiera Mateusza Morawieckiego, gdy doszło do katastrofy ekologicznej w rzece Odrze. Jak podał Onet teraz Daca został zastępcą dyrektora ds. klimatu w Instytucie Ochrony Środowiska, który bada przyczyny katastrofy na Odrze.

Stracił pracę w trakcie katastrofy na Odrze. Teraz będzie badał jej przyczyny?

Gdy Mateusz Morawiecki w trybie natychmiastowym dymisjonował Przemysława Dacę podkreślał, że prezes Wód Polskich "stał się uosobieniem chaosu komunikacyjnego i organizacyjnego". Razem z nim pracę - ze względu na katastrofę ekologiczną na Odrze - stracił Główny Inspektor Ochrony Środowiska Michał Mistrzak.

Jak podał Onet, Przemysław Daca został powołany na stanowisko zastępcy dyrektora ds. zmian klimatu w Instytucie Ochrony Środowiska. Portal podkreśla, że instytut zajmuje się m.in. badaniem katastrofy na Odrze. 

Niejasności w sprawie nowej pracy Przemysława Dacy

Jak podaje Onet, przez półtora roku podwładnym Przemysława Dacy był Paweł Rusiecki, który jest obecnym wiceszefem Wód Polskich. Rusiecki jest mężem minister środowiska Anny Moskwy, a Instytut Ochrony Środowiska, w którym pracę znalazł Daca jest pod władzą Ministerstwa Środowiska. To jednak dosyć daleko wysunięte wnioski i nie ma informacji na temat powiązań wyżej wymienionych osób z nową posadą byłego prezesa Wód Polskich.

Ponadto portal wskazuje również, że wstępny raport Instytutu Ochrony Środowiska na temat katastrofy ekologicznej w Odrze został opublikowany pod koniec września, gdy Przemysław Daca jeszcze w nim nie pracował 

Pieniądze to nie wszystko- Rafał Bochenek
Sonda
Czy Przemysław Daca powinien dostać pracę w Instytucie Ochrony Środowiska?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany