Całkowicie nowa marka motoryzacyjna na polskim rynku? Rozmowa z Adamem Sikorskim, prezesem Zarządu PGM

2019-10-08 14:59
Adam Sikorski, prezes zarządu, Polska Grupa Motoryzacyjna. Kongres 590 Rzeszów
Autor: Beata Olejarka

Na polskim rynku pojawiła się całkowicie nowa marka motoryzacyjna, jednak podmioty za nią odpowiedzialne są już bardzo dobrze znane i doświadczone. Podpisano właśnie list intencyjny powołania nowej spółki PGM Automotive. Spółkę tworzy pięciu polskich producentów części motoryzacyjnych. Chcą oni wyprowadzić rodzime spółki na globalny rynek automotive. O szczegółach projektu rozmawialiśmy z Adamem Sikorskim, Prezesem Zarządu PGM.

- Podpisano list intencyjny do powołania nowej spółki PGM Automotive. Ma ona reprezentować na rynkach zagranicznych jak i również na rynku krajowym pięć największych fabryk, które mogą poszczycić się bardzo długą tradycją w polskiej branży motoryzacyjnej. (…) Uznaliśmy, że wspólnie łatwiej będzie nam podbijać poszczególne rynki. Klienci otrzymując kompleksową ofertę od kilku producentów mogą być bardziej zadowoleni – powiedział w rozmowie z „Super Biznesem” Adam Sikorski, Prezes Zarządu PGM.

Czytaj również: Centrum Łukasiewicz pomaga polskim innowatorom. Rozmowa z prezesem Piotrem Dardzińskim [WIDEO]

KaJa?MA
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze