Całkowity lockdown kraju. Co ze sklepami meblowymi i budowlanymi?

i

Autor: Sebastian Wielechowski Całkowity lockdown kraju. Co ze sklepami meblowymi i budowlanymi?

Całkowity lockdown kraju. Czy będą otwarte sklepy budowlane i meblowe?

2021-03-17 14:36

17 marca na godzinę 15:00 zapowiedziana została konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, na której może zostać ogłoszony kolejny, trzeci już lockdown kraju. Rząd premiera Mateusza Morawieckiego, ze względu na rekordowe w ostatnich dniach liczby zachorowań na koronawirusa COVID-19, mocno rozważa taką możliwość. Czy w razie wprowadzonego całkowitego lockdownu kraju będzie można dalej robić zakupy w sklepach meblowych i budowlanych?

Już od kilku dni media spekulują o możliwości wprowadzenia totalnego lockdownu na terenie całego kraju (warto przypomnieć, że na razie dodatkowe obostrzenia weszły w życie jedynie w czterech województwach: lubuskim, mazowieckim, pomorskim, a także warmińsko-mazurskim). Granicznym punktem dla Rady Ministrów miało być przekroczenie 25 tysięcy zakażeń na dobę

Czytaj też: Zakaz handlu i totalny lockdown. Co jest otwarte w niedziele?

Ta liczba została osiągnięta w środę, kiedy odnotowano dokładnie 25 052 nowe przypadki COVID-19, w tym czasie z powodu koronawirusa zmarły również 453 osoby. W związku z tym wprowadzenie całkowitego lockdownu w kraju jest już niemal przesądzone i najprawdopodobniej zostanie ogłoszone na konferencji prasowej ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, którą zaplanowano w dniu dzisiejszym na godzinę 15:00. 

Czego możemy się spodziewać po kolejnym lockdownie? Jakie obostrzenia wejdą w życie?

Według nieoficjalnych informacji napływających z rządowego otoczenia wynika, że bardzo prawdopodobne jest wprowadzenie zakazu działalności basenów, saun, solariów, kasyn, a także hoteli. Partia rządząca rozważa również ponowne zamknięcie galerii handlowych, teatrów, muzeów, galerii sztuki, kin, stoków narciarskich, klubów fitness, siłowni, a także obiektów sportowych. 

Zobacz również: Polacy ZDECYDOWALI! Kwota wolna od podatku podniesiona do 30 tysięcy złotych

Co w takim razie ze sklepami budowlanymi i meblowymi?

Sklepy budowlane takie jak np. Leroy Merlin, OBI czy Castorama, a także meblowe, czyli między innymi IKEA znajdą się najprawdopodobniej w grupie placówek pierwszej potrzeby, dlatego pozostaną otwarte nawet po wprowadzeniu całkowitego lockdownu w kraju. Zakupy będzie nadal można robić także w sklepach spożywczych, aptekach, drogeriach, sklepach zoologicznych, salonach prasowych, czy księgarniach.  

Raport z Anteny 17.03
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze